Sonos Roam SL bez mikrofonów już w Polsce

Bezprzewodowy głośnik Sonos Roam SL, pozbawiony mikrofonów i asystentów, trafił do sprzedaży w Polsce.

Głośnik bezprzewodowy SONOS Roam SL

W zeszłym roku Sonos Roam pojawił się jako przenośny inteligentny głośnik, nie tylko zapewniając wysokiej jakości dźwięk, który można zabrać ze sobą, ale także dostęp do asystentów, takich jak Amazon Alexa i Google Assistant. Model z mikrofonami wyceniono na 899 zł. Jeśli interesował Cię produkt, ale chcesz zaoszczędzić kilkadziesiąt złotych, Sonos wprowadza teraz Roam SL, wersję bez mikrofonu, która kosztuje 799 zł i podąża za trendem podobnym w pozbawionym mikrofonu One SL, który został wydany dwa lata temu.

Zgodnie z FAQ utrata mikrofonu nie ogranicza wsparcia dla asystenta głosowego. Oznacza to natomiast brak automatycznego dostrajania dźwięku Trueplay i życie bez funkcji Sound Swap, która umożliwia przekazywanie dźwięku z Roam do pobliskiego głośnika Sonos, przytrzymując przycisk odtwarzania.

Roam SL nie posiada mikrofonu, który umożliwiałby automatyczną regulację Trueplay, sterowanie głosowe i pomoc asystenta głosowego, a także korzystanie z funkcji Sound Swap.

Chociaż Roam nie obsługuje parowania przez Bluetooth, Roam SL obsługuje parowanie stereo z innym Roam SL lub oryginalnym głośnikiem Roam podczas strumieniowego przesyłania muzyki przez Wi-Fi. Może się to przydać, jeśli tego lata po prostu nie musisz rozmawiać z asystentem głosowym podczas odtwarzania muzyki na plaży lub przy basenie, lub jeśli po prostu kupujesz drugi głośnik, aby sparować go z oryginalnym. Jest również nadal kompatybilny z opcjonalną ładowarką bezprzewodową sprzedawaną przez Sonos lub dowolną bezprzewodową ładowarką z certyfikatem Qi.

Wszystko inne wydaje się być takie samo w przypadku kompaktowego głośnika. Nadal ma baterię 18 WH z 10 godzinami ciągłego odtwarzania, czterordzeniowy procesor 1,4 GHz, certyfikat wodoodporności IP67 i kompatybilność z Apple AirPlay 2. Zamówienia w przedsprzedaży są już dostępne w sklepie internetowym Sonosa, a wysyłka zaplanowana jest na 15 marca 2022 roku.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Sonos