Proton Pass ogłasza plany dla firm

Proton Pass for Business to przejrzyste, prywatne zabezpieczenia poświadczeń od zaufanej, sprawdzonej w boju firmy dbającej o prywatność i bezpieczeństwo.

Proton Pass for Business

Firma Proton zajmująca się ochroną prywatności i bezpieczeństwem w internecie, znana ze swojej wiedzy specjalistycznej w zakresie wdrażania kompleksowego szyfrowania na dużą skalę, ogłosiła dziś wprowadzenie Proton Pass for Business – rozwiazanie dla firm. Proton Pass zawsze wyróżniał się na rynku menedżerów haseł, ponieważ pochodził od firmy, której głównym celem jest szyfrowanie i bezpieczeństwo, a teraz Proton stara się podnieść poprzeczkę także w zakresie zarządzania hasłami biznesowymi.

Zobacz też: Proton Pass jest już dostępny dla wszystkich!

W zakresie cyberbezpieczeństwa w 2024 roku firmy stają w obliczu niezliczonych wyrafinowanych zagrożeń, co sprawia, że niezawodne rozwiązania do zarządzania hasłami, takie jak Proton Pass for Business, stają się koniecznością.

Najważniejszym problemem jest alarmujący wzrost liczby naruszeń haseł. W 2022 roku hakerzy ujawnili ponad 24 miliardy haseł, co pokazuje znaczne ryzyko związane z nieodpowiednimi praktykami dotyczącymi haseł. Tendencja ta podkreśla rosnące wyrafinowanie cyberprzestępców i luki w zabezpieczeniach nieodłącznie związane z tradycyjnymi metodami zarządzania hasłami. Znaczenie stosowania silnych, unikalnych haseł dodatkowo podkreśla fakt, że słabe lub ponownie wykorzystywane hasła w dalszym ciągu stanowią jedną z największych luk w zabezpieczeniach.

Wprowadzenie Proton Pass for Business odpowiada na te wyzwania, oferując rozwiązanie, które nie tylko centralizuje i zabezpiecza hasła w jednym miejscu, ale także usprawnia zarządzanie dostępem w różnych systemach i platformach.

Proton Pass dla firm wykorzystuje rozległą wiedzę specjalistów firmy Proton w zakresie doświadczeń użytkowników, tworząc pierwsze kompleksowe, szyfrowane usługi, takie jak Proton Mail. W rezultacie powstał menedżer haseł Proton Pass , który jest wyjątkowo łatwy w użyciu i wymaga minimalnego przeszkolenia użytkownika.

Proton Pass for Business korzysta również z doświadczeń Protona w ochronie danych najbardziej wymagających przedsiębiorstw na świecie, od firm z listy Fortune 500 po wiele rządów i organizacji międzynarodowych na całym świecie. Doprowadziło to do zdobycia rozległej wiedzy specjalistycznej w zakresie aktywnej cyberobrony i środków zaradczych, a użytkownicy Proton Pass for Business mogą również korzystać z Proton Sentinel, unikalnej technologii, która może chronić przed przejęciem konta, nawet jeśli atakujący pomyślnie ukradł już dane uwierzytelniające.

Proton Pass dla firm nie tylko oferuje niezawodne zarządzanie hasłami, ale także zwiększa ochronę firmy dzięki włączeniu aliasów Hide-my-e-mail, które chronią przed próbami phishingu, nadając każdej usłudze i witrynie unikalny adres e-mail oraz hasło. Aliasy typu „ukryj mój e-mail” mogą pomóc w zapobieganiu wyciekom poufnych firmowych wiadomości e-mail, zmniejszając ryzyko ataków typu phishing, które są najczęstszym sposobem włamań do przedsiębiorstw.

Szwajcarska lokalizacja Protonu zapewnia również klientom pewność, że ich dane są chronione przez jedne z najsurowszych na świecie przepisów dotyczących prywatności, w połączeniu z dobrze znaną szwajcarską neutralnością. Oprócz pełnej zgodności z europejskimi przepisami dotyczącymi prywatności, takimi jak RODO, wszystkie dane są przechowywane w Europie we własnej infrastrukturze Proton, która nie jest zależna od zewnętrznych dostawców usług w chmurze.

Proton Pass dla firm jest dostępny od dzisia. Ceny zaczynają się od 1,99 USD za użytkownika miesięcznie, co jest zgodne z obniżką ceny, którą firma Proton ogłosiła niedawno dla swojego menedżera haseł dla klientów indywidualnych.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Proton