Proton Pass wprowadza bezpieczne udostępnianie haseł

Proton Pass rozszerza swój zestaw funkcji o wprowadzenie bezpiecznego udostępniania haseł, prywatnego i bezpiecznego sposobu dystrybucji loginów, haseł, kart kredytowych, notatek i innych poufnych informacji.

Proton Pass - bezpieczne udostępnianie haseł (Secure Password Sharing)

Bezpieczne udostępnianie haseł (ang. Secure Password Sharing) w usłudze Proton Pass jest dostępne dla wszystkich, nie tylko istniejących użytkowników Proton Pass. Bezpieczne udostępnianie haseł obejmuje nie tylko hasła — to osobisty strażnik, pomagający zarządzać tym, kto i co może zobaczyć, dzięki czemu Twoja tożsamość pozostaje na najwyższym poziomie prywatności. Bezpieczne udostępnianie haseł stanowi dodatkową warstwę ochrony tożsamości, zapewniając dostęp do najbardziej wrażliwych informacji tylko osobom posiadającym pozwolenie.

Nowa funkcja Secure Password Sharing umożliwia każdemu, niezależnie od tego, czy jest już użytkownikiem Proton Pass, czy nie, bezpieczne udostępnianie poufnych informacji bez narażania prywatności i bezpieczeństwa. Funkcja udostępniania jest dostępna dla użytkowników w ramach bezpłatnego lub płatnego planu, co doskonale wpisuje się w misję Proton, jaką jest zapewnienie powszechnego dostępu do prywatności.

W dzisiejszym połączonym świecie potrzeba udostępniania haseł, szczegółów finansowych i innych poufnych informacji jest bardziej powszechna niż kiedykolwiek. Jednak większość istniejących rozwiązań zagraża prywatności użytkowników i jest podatna na naruszenia bezpieczeństwa. Ostatnie badania pokazują, że 74% osób nadal udostępnia hasła za pośrednictwem niezaszyfrowanej poczty elektronicznej lub zapisując je na papierze. Bezpieczne udostępnianie haseł w Proton Pass zostało zaprojektowane, aby sprostać tym wyzwaniom, zapewniając bezpieczny, prywatny i przyjazny dla użytkownika sposób udostępniania informacji.

Funkcja bezpiecznego udostępniania haseł w Proton Pass umożliwia użytkownikom tworzenie współdzielonych skarbców – kolekcji, do których dostęp mogą uzyskać wyznaczone osoby lub grupy. Każdy wspólny skarbiec jest kompleksowo szyfrowany, co gwarantuje, że tylko autoryzowani użytkownicy będą mieli dostęp do informacji.

Jeśli chcesz udostępnić hasło lub login osobie, która jeszcze nie korzysta z Proton Pass, funkcja Bezpieczne udostępnianie hasła (Secure Password Sharing) sprawia, że jest to proste i bezpieczne. Odbiorca otrzyma e-mail z zaproszeniem i stamtąd będzie mógł założyć bezpłatne konto Proton Pass, aby uzyskać dostęp do wspólnego skarbca, w którym bezpiecznie przechowywane jest hasło.

Proton Pass - bezpieczne udostępnianie haseł (Secure Password Sharing)
Proton Pass – bezpieczne udostępnianie haseł (Secure Password Sharing)

Dodatkowe funkcje

  • Sieć ochrony tożsamości: bezpieczne udostępnianie haseł umożliwia tymczasowe udostępnianie poufnych elementów, takich jak karty kredytowe czy notatki. Możesz łatwo cofnąć dostęp.
  • Projekt zorientowany na prywatność: bezpieczne udostępnianie haseł wykorzystuje solidne protokoły szyfrowania, aby zagwarantować wyłączny dostęp upoważnionym osobom, wzmacniając zarówno prywatność, jak i bezpieczeństwo.
  • Przyjazny dla użytkownika: prosty w konfiguracji i zarządzaniu, dzięki czemu jest dostępny dla użytkowników na każdym poziomie technicznym.
  • Bezproblemowa współpraca: umożliwiaj członkom zespołu lub członkom rodziny bezproblemową współpracę, udostępniając niezbędne hasła i dane logowania bez narażania bezpieczeństwa.
  • Synchronizacja w czasie rzeczywistym: zmiany wprowadzone we wspólnym skarbcu są natychmiast aktualizowane na wszystkich autoryzowanych urządzeniach, dzięki czemu każdy ma najbardziej aktualne informacje.
  • Elastyczna kontrola dostępu: użytkownicy mogą określić, kto ma dostęp do każdego udostępnionego skarbca i jaki ma poziom dostępu.
  • Zgodność między platformami: upewnij się, że udostępniony skarbiec jest dostępny z różnych systemów operacyjnych i urządzeń, zapewniając elastyczność i wygodę.

Wyobraźmy sobie bezpieczną, współdzieloną przestrzeń cyfrową, w której rodziny mogą wspólnie uzyskać dostęp do podstawowych usług, od bankowości po opiekę zdrowotną, bez uciekania się do niepewnych metod, takich jak zapisywanie haseł na kartce papieru. Bezpieczne udostępnianie haseł eliminuje potrzebę stosowania takich ryzykownych praktyk, zapewniając poufność dane uwierzytelniające są dostępne wyłącznie dla upoważnionych osób, a wszystko to przy zachowaniu najwyższego poziomu szyfrowania i bezpieczeństwa.

–—powiedział Son Nguyen, główny produktowiec Proton Pass

Aplikacja mobilna Proton Pass – Password Manager

Zrzuty ekranów z aplikacji mobilnej „Proton Pass - Password Manager”
Zrzuty ekranów z aplikacji mobilnej „Proton Pass – Password Manager”

Pobierz bezpłatną aplikację mobilną Proton Pass – Password Manager ze sklepu App Store lub Google Play:

Aby uzyskać więcej informacji na temat Proton Pass, odwiedź witrynę Proton pod adresem proton.me/pass.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Proton