Monopoly GO! zarobiło 2 mld USD w ciągu zaledwie 10 miesięcy

To nie zaskakuje, że gra mobilna, w której chodzi o duże pieniądze, wygenerowała imponujące przychody w wysokości 2 miliardów dolarów w ciągu 10 miesięcy?

„Monopoly GO!” 2 mld USD

Gra mobilna Monopoly GO! potrzebowała zaledwie trzech miesięcy od przekroczenia granicy 1 miliarda dolarów, aby zarobić drugi miliard dolarów brutto. Dzięki Monopoly GO! zakup przez Savvy Games twórcy gry Scopely za 4,9 miliarda dolarów okazał się zatem niezwykle dochodowy. Popularność Monopoly GO! wciąż rośie – liczba instalacji przekroczyła 150 milionów.

➔ PRZECZYTAJ TAKŻE: Monopoly Go! to najnowsza wersja gry planszowej Hasbro od Scopely

We wpisie na blogu współdyrektor generalny Scopely Javier Ferreira powiedział: „To niesamowite, że w zeszłym roku o tej porze przygotowywaliśmy się do ogólnoświatowej premiery Monopoly Go! po siedmioletniej pracy nad tą grą. W zeszłym miesiącu świętowaliśmy kolejny ważny kamień milowy w przygodzie z Monopoly, oficjalnie przekraczając 2 miliardy dolarów przychodów w całym okresie.”

W kwietniu 2023 roku gra uplasowała się na 7. miejscu pod względem liczby pobrań z ponad 300 tys. instalacji w Polsce.

W przeciwieństwie do tradycyjnej gry planszowej Monopoly, nowa wersja mobilna Monopoly GO! zawsze dodaje nowe postacie i przygody, a gracze wchodzą w interakcję z przyjaciółmi, członkami rodziny i innymi samozwańczymi potentatami. Zachowano znaczną część gry planszowej, w tym rzuty kostką, kolekcjonowanie nieruchomości, budowanie hoteli, zbieranie Szansa i zarabianie pieniędzy w Monopoly.

Jak pisze Scopely: „Ucieknij, ciesz się, marz, planuj i pozostań w kontakcie dzięki tej nowo wymyślonej wersji MONOPOLY! Niech ulubiony milioner wszystkich, pan MONOPOLY, będzie Twoim przewodnikiem podczas odkrywania nowych plansz o globalnej tematyce – słynne miasta, fantastyczne krainy i pomysłowe lokalizacje.”

Rozgrywka jest szybka i wciągająca, a jeśli nie grałeś wcześniej, wciągniesz się już po pierwszym ruchu po planszy. Chociaż gra jest darmowa, w aplikacji można kupić kilka elementów za prawdziwe pieniądze. Biorąc pod uwagę jej status aplikacji freemium, przychody osiągnięte przez Scopely w wysokości 2 miliardów dolarów są jeszcze bardziej imponujące. Jest to rodzaj gry, w którą będziesz chciał zagrać za każdym razem, gdy masz kilka minut lub nawet kilka godzin do stracenia.

Jeśli chcesz wypróbować ekscytującą, szybką wersję gry, którą wszyscy znamy i kochamy, daj Monopoly GO! szansę. Grę na urządzenia z systemem iOS można pobrać ze sklepu App Store, a na Androida ze sklepu Google Play:

Sprawdź też inne tytuły Monopoly na urzadzenia mobilne:

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Scopely | PhoneArena