Monopoly Go! to najnowsza wersja gry planszowej Hasbro od Scopely

Wydawca aplikacji mobilnych Scopely i Hasbro połączyli siły, aby uruchomić darmową wersje gry mobilnej Monopoly Go!

Gra mobilna „Monopoly GO!” od Scopely

Nowy tytuł łączy rozgrywkę klasycznej gry planszowej Monopoly ze zaktualizowaną grafiką, lokacjami i interakcjami społecznościowymi. Monopoly Go! stara się zachować klasyczny styl dzięki rozszerzonym funkcjom. Nie ograniczając się do Atlantic City, gracze mogą odblokować ponad 100 nowych plansz z nowymi ustawieniami i punktami orientacyjnymi. Gracze znajda także nowe postacie, takie jak rzeczoznawca Sofia Wattsitworth i bankier Benjamin Basu, oczywiście oprócz Mr. Monopoly. Codzienne wydarzenia również zmieniają formułę i zachęcają graczy do powrotu po ograniczone czasowo nagrody i zadania.

Gra wprowadza również mini-gry, które stanowią rozszerzenie gry planszowej. Skrzynia społeczności umożliwia współpracę graczy w celu odblokowania nagród. Tymczasem Napad na bank i Więzienie są elementem konkurencji, pozwalając jednemu graczowi napaść na skarbiec drugiego lub zburzyć jego punkty orientacyjne.

Monopoly Go! zachęca również graczy do z elementów społecznościowych dzięki funkcji zbierania naklejek. Gracze mogą zbierać naklejki i wymieniać się nimi, aby ukończyć swoje albumy.

Oryginalna gra została dostosowana do setek miejsc na całym świecie, będąc pionierem lokalnego podejścia, które pomaga graczom łączyć się i celebrować wyjątkowy charakter miejsc, które nazywają domem, a także poznawać nowe kultury. Dzięki „Monopoly Go!” możemy zjednoczyć światową społeczność fanów Monopoly w naprawdę bezprecedensowy sposób.

— powiedziała Cynthia Williams, prezes Wizards of the Coast i Hasbro Games

To trzecia adaptacja fizycznych gier Hasbro autorstwa studia Scopely. Firma opublikowała Yahtzee With Buddies w 2017 roku i Scrabble Go w 2020 roku.

W zeszłym tygodniu Scopely zostało przejęte przez Savvy Games Group za 4,9 miliarda dolarów. Bliskie relacje wydawcy z firmami rozrywkowymi, w tym Hasbro, pomogły w uzyskaniu tej wyceny.

Grę mobilną „Monopoly Go!” pobierzesz bezpłatnie ze sklepów App Store i Google Play:

Sprawdź też inne tytuły Monopoly na urzadzenia mobilne:

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Scopely