TOP 15 aplikacji i gier mobilnych w Polsce i na świecie w kwietniu 2023 r.

Ranking najczęściej pobieranych gier i aplikacji mobilnych na urządzenia z systemami iOS i Android w kwietniu 2023 roku, w Polsce i na świecie.

W kwietniu 2023 roku najczęściej pobieranymi aplikacjami mobilnymi ze sklepów Google Play i App Store w Polsce były kolejno CapCut – Video Editor (ponad 535 tys. pobrań), TikTok (479 tys.) i SHEIN – Shopping online (416 tys.). W zestawieniu pojawiło się kilka nowych pozycji, w tym trzy gry mobilne, których w poprzednim zestawieniu nie było w TOP 15 aplikacji i gier. W rankingu globalnym nie ma większych zmian i zaskoczeń, TikTok, Instagram i Facebook zajmują w dalszym ciągu podium.

Nowością w zestawieniu wysoką pozycją w polskim sklepie App Store i Google Play jest aplikacja PlantIn: Plant Identifier (257 tys. pobrań – 10. pozycja) – umożliwiająca rozpoznawanie roślin. Sporym zainteresowaniem w minionym miesiącu cieszyła się także aplikacja mObywatel (14. miejsce), którą pobrano z obu sklepów ponad 214 tys. razy. Dzięki aplikacji można teraz potwierdzać logowanie profilem zaufanym do usług rządowych – aplikacja jest teraz alternatywą dla potwierdzanie 2FA za pomocą wiadomości SMS.

Najpopularniejszymi, pod względem pobrań, grami mobilnymi w Polsce były natomiast: Monopoly Go! (244 tys. pobrań i 6. miejsce), Drawing Carnival (242 tys. pobrań, 7. miejsce), Vehicle Masters (224 tys. pobrań, 9. miejsce).

Wśród 15 najczęściej pobieranych apek znalazły się też: WhatsApp, Vinted, CDA, Reserved, żappka, Lidl Plus i Duolingo.

Poniżej możesz sprawdzić zestawienia za kwiecień 2023 roku w podziale na sklepu Google Play i App Store w Polsce, oraz zestawienie łączne z obu sklepów w porównaniu z pobraniami na świecie.

Ranking 15 najpopularniejszych (darmowych) aplikacji i gier mobilnych w sklepach App Store i Google Play w Polsce w kwietniu 2023 roku

TOP 15 aplikacji i gier mobilnych w Polsce (Google Play i App Store) via AppMagic (kwiecień 2023 roku)
TOP 15 aplikacji i gier mobilnych w Polsce (Google Play i App Store) via AppMagic (kwiecień 2023 roku)

Ranking 15 najpopularniejszych (darmowych) aplikacji i gier mobilnych w Polsce i na świecie w kwietniu 2023 roku

TOP 15 aplikacji i gier mobilnych w Polsce i na świecie via AppMagic (kwiecień 2023 roku)
TOP 15 aplikacji i gier mobilnych w Polsce i na świecie via AppMagic (kwiecień 2023 roku)

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: AppMagic | opracowanie własne