Infinix z rosnącymi dostawami smartfonów na świecie w 2023 r.

Producent smartfonów Infinix w 2023 r. dostarczył na  światowe rynki o ponad 13 mln sztuk urządzeń więcej niż w 2022 roku, czyli o 64,1 proc., jak wynika z rankingu IDC Worldwide Quarterly Mobile Phone Tracker 4Q 2023.

Infinix ZERO 30 5G

Dyrektor Generalny Infinix Tony Zhao wskazuje, że firma zawdzięcza to osiągnięcie m.in.  swoim innowacyjnym rozwiązaniom technologicznym, strategicznej współpracy z partnerami i wieloaspektowemu podejściu do marketingu – Infinix skupia się na zaspokajaniu upodobań młodych ludzi, dostarczaniu dostosowanych do ich potrzeb innowacji technologicznych i uznaniu kluczowej roli partnerstw strategicznych. Wykorzystując TikTok jako platformę kreatywną, skutecznie docieramy do naszych docelowych użytkowników, umożliwiając im pokonanie swoich ograniczeń i stanie się lepszymi wersjami samych siebie.

W tym roku, podczas targów CES 2024 oraz MWC 2024, Infinix zaprezentował kilka swoich najnowszych innowacji:

  • koncepcyjną technologię do gier mobilnych, która uzyskała wynik 2,215,639 punktów w teście AnTuTu dzięki procesorowi MediaTek Dimensity 9300, nowemu systemowi CoolMax autorstwa Infinix oraz zarządzaniu zasobami przez AI,
  • E-Color Shift, pozwalającą na zmianę kolorów obudowy smartfona bez zużywania energii dzięki E Ink Prism™ 3,
  • AirCharge, umożliwiającą bezprzewodowe ładowanie w odległości do 20 centymetrów i pod kątem 60 stopni od podstawki ładującej,
  • Extreme-Temp Battery, pierwszą w branży technologię pozwalającą na ładowanie w skrajnych temperaturach, sięgających nawet minus 40 stopni Celsjusza. 

Producent zapowiedział, że wymienione technologie w przyszłości znajdą się w urządzeniach marki.

W Polsce marka Infinix jest obecna od września 2022 roku i tylko w 2023 roku sprzedała  150 tys. smartfonów. Niedawno swoją polską premierę miały trzy nowe, atrakcyjne cenowo modele: HOT 40 Pro, HOT 40i oraz SMART 8.

W grudniu zadebiutował flagowy ZERO 30 5G, który jako pierwszy w swojej klasie jest wyposażony w przedni aparat 50 MPX z przednią lampą błyskową i możliwością nagrywania filmów Ultra HD (4K/60 FPS). Od lutego tego roku smartfony Infinix są dostępne w ofercie operatora sieci komórkowej Orange. 

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Infinix