CES 2024: Ładowanie na odległość i w ekstremalnych temperaturach od Infinix

Podczas targów CES 2024 odbędzie się premiera dwóch najnowszych technologii ładowania od Infinix — czyli Air Charge i Extreme Temp.

Ładowanie na odległość AirCharge od Infinix (CES 2024)
Ładowanie na odległość AirCharge od Infinix (CES 2024)

Nowe technologie ładowania Air Charge i Extreme Temp firmy Infinix skupiają się na rozwoju funkcji ładowania bezprzewodowego oraz zwiększaniu efektywności baterii w ekstremalnych temperaturach.  Technologia AirCharge pozwala na ładowanie bezprzewodowe w odległości do 20 centymetrów od podstawki ładującej i działa nawet pod kątem 60 stopni pomiędzy cewkami przyjmującymi i emitującymi prąd*. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu innowacyjnej technologii wielocewkowego rezonansu magnetycznego Infinix i algorytmom adaptacyjnym. 

Sprawdź też: Szybkie ładowanie od Infinix naładuje smartfona w 8 minut

W porównaniu do dotychczasowych technologii, AirCharge zapewnia dużą wygodę podczas jednoczesnego ładowania i korzystania z telefonu – wystarczy podłączyć w pobliżu podkładkę ładującą. Umożliwia ładowanie z mocą do 7,5 W i działa na bezpiecznej dla użytkowników, niskiej częstotliwości poniżej 6,78 MHz.

W rozwiązaniu zastosowano obwód rezonansowy i ochrony przed przepięciami (OVP), zapewniający bezpieczeństwo ładowania nawet kiedy odległość telefonu od ładowarki oraz ich pozycja względem siebie gwałtownie się zmieniają. 

To, co było tylko koncepcją, teraz stało się dostępne dla użytkowników. Infinix stawia na praktyczność rozwiązań i bezpieczeństwo konsumentów, jednocześnie przesuwając granice ładowania bezprzewodowego. Koncentrując się na technologii rezonansu wielocewkowego i nieustannie wprowadzając najnowocześniejsze rozwiązania, dążymy do zrewolucjonizowania sposobu, w jaki ładujemy nasze urządzenia.

– mówi Liang Zhang, zastępca dyrektora generalnego Infinix

Bateria na ekstremalne temperatury

W bardzo niskich temperaturach zwykłe baterie litowo-jonowe często zamarzają, przez co stają się niezdatne do użytku. Opracowaną przez Infinix, we współpracy z wiodącymi w branży dostawcami technologii, wytrzymałą baterię Extreme-Temp można ładować w temperaturach od -40°C do +60°C. Została ona wyposażona w najnowocześniejszy elektrolit biomimetyczny i technologię fuzji półprzewodnikowej na elektrodach.

Infinix od dawna konsekwentnie przesuwa granice możliwości ładowania – technologia Thunder Charge o mocy 180 W, czy rewolucyjne i bezpieczne ładowanie All-Round FastCharge o mocy do 260 W. Więcej szczegółów na temat ładowania AirCharge oraz baterii Extreme-Temp będzie można poznać podczas prezentacji na targach CES 2024, które odbędą się w Las Vegas w dniach 9-13 stycznia nadchodzącego roku.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Infinix