E-Color Shift od Infinix pozwoli natychmiast zmienić kolor obudowy smartfona.

Infinix prezentuje zaprezentowało podczas targów CES 2024 technologię transformacji kolorów obudowy i koncepcyjne technologie ładowania smartfonów.

Technologia E-Color Shift od Infinix

Podczas trwających właśnie w Las Vegas największych na świecie targów elektroniki użytkowej CES 2024 producent smartfonów Infinix zaprezentował trzy najnowsze, rewolucyjne technologie:

  • E-Color Shift, która pozwala na zmianę kolorów obudowy smartfona bez zużywania energii dzięki technologii E Ink Prism™ 3; rozwiązanie otrzymało nagrodę Omdia Innovation Award w kategorii „Technologie audio, komunikacja mobilna i sprzęt do rozrywki domowej”.
  • AirCharge, umożliwiającą bezprzewodowe ładowanie w odległości do 20 centymetrów i pod kątem 60 stopni od podstawki ładującej dzięki wykorzystaniu innowacyjnego wielocewkowego rezonansu magnetycznego i algorytmów adaptacyjnych.
  • Extreme-Temp Battery, czyli baterię, która działa płynnie i umożliwia ładowanie nawet w ekstremalnych temperaturach od -40°C do +60°C.

Producent smartfonów Infinix, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, zaprezentował na targach CES 2024 swoją najnowszą technologię E-Color Shift, która umożliwia zmianę kolorów obudowy smartfona bez zużywania energii i koncepcyjne technologie ładowania, które koncentrują się na rozwoju funkcji ładowania bezprzewodowego oraz zwiększaniu efektywności baterii w ekstremalnych temperaturach.

Przeczytaj też: Oto 3D Lighting Leather od Infinixa

Technologia E-Color Shift otrzymała podczas targów nagrodę Omdia Innovation Award w kategorii „Technologie audio, komunikacja mobilna i sprzęt do rozrywki domowej”.

E-Color Shift rewolucjonizuje możliwości personalizacji smartfonów dzięki technologii E Ink Prism™ 3, wykorzystującej mikrostruktury, w ramach których kolorowe cząsteczki przenoszą ładunki dodatnie i ujemne. Poprzez zastosowanie różnych napięć pole elektryczne mikrostruktury zmienia się, a odpowiednie cząsteczki koloru poruszają się i wyświetlają pożądane barwy. Pozwala to dowolnie zmieniać „skórki” na obudowie smartfona bez zużywania energii.

Nowe możliwości ładowania i wydajność w każdych warunkach

Podczas CES 2024 Infinix zaprezentował również technologie AirCharge oraz Extreme-Temp Battery. Technologia AirCharge wykorzystuje innowacyjny wielocewkowy rezonans magnetyczny i algorytmy adaptacyjne, umożliwiając bezprzewodowe ładowanie w odległości do 20 centymetrów i pod kątem 60 stopni od podstawki ładującej.

Technologia Air-Charge od Infinix

Pozwala na ładowanie z mocą do 7,5 W i działa na bezpiecznej dla użytkowników, niskiej częstotliwości poniżej 6,78 MHz. W rozwiązaniu zastosowano obwód rezonansowy i ochrony przed przepięciami (OVP).

Technologia Extreme Temp od Infinix

Innowacyjna bateria Extreme-Temp Battery, opracowana we współpracy z wiodącymi w branży dostawcami technologii, wykorzystująca biomimetyczny elektrolit i technologię fuzji półprzewodnikowej, działa płynnie i umożliwia ładowanie nawet w ekstremalnych temperaturach od -40°C do +60°C. To rozwiązanie jest odpowiedzią na problem zamarzania jonów litowych w standardowych bateriach.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Infinix