Apple zapowiada 5. sezon serialu „Kulawe konie”

Własnie zakończył się 3. sezon serialu „Kulawe konie”, 4. sezon pojawi się w tym roku, a Apple TV+ dało właśnie zielone światło na produkcję 5. sezonu.

Serial „Kulawe konie” od Apple TV+

Mroczny komediowy thriller szpiegowski Kulawe konie (tyt. oryg. Slow Horses) ma trzy sezony gotowe do oglądania w serwisie streamingowym Apple TV+ – finał trzeciego sezonu wyemitowano w zeszłym tygodniu. Na koniec 3. sezonu mogliśmy zobaczyć zapowiedź tego, co zobaczymy już w sezonie czwartym, tymczasem dziś Apple oficjalnie poinformowało, że planowana jest produkcja piątego sezonu, co mnie wcale nie dziwi!

Doceniony przez widzów i krytyków hitowy serial z Garym Oldmanem spokojnie może być kontynuowany, ponieważ w serii książek Kulawe konie Micka Herrona znajduje się więcej części, na których można oprzeć nowe, sześcioodcinkowe sezony.

Słynny dramat szpiegowski to niewątpliwie prawdziwy hit streamingowy nominowany do pięciu nagród BAFTA, w którym wystąpił zdobywca Oscara Gary Oldman. Niedawno serial otrzymał także nominację do Złotego Globu za rolę w serialu wybuchowego Jacksona Lamba, szefa sekcji wyrzutków MI5 w Slough House dla „upadłych” agentów (którzy w jakiś sposób ciągle mieszają się w główne sprawy, często w ramach zbiegu okoliczności i niewytłumaczalnego spisku).

„Od premiery w 2022 roku Kulawe konie jest uznawany za niewątpliwie najlepszy serial szpiegowski w telewizji; mocny, zabawny i konspiracyjny serial z doskonałym scenariuszem i obsadą, który jest po prostu cholernie dobry” – stwierdziło Apple TV+. „Wszystkie trzy sezony Kulawych koni uzyskały ocenę Certified Fresh w serwisie Rotten Tomatoes, a serial w dalszym ciągu zdobywa uznanie zarówno krytyków, jak i fanów na całym świecie”.

Co nas czeka w sezonie 5?

Oprócz trzeciego sezonu, opartego na trzeciej powieści Herrona z serii Prawdziwe tygrysy (tyt. oryg. Real Tigers), Apple TV+ ogłosiło wcześniej czwarty sezon oparty na czwartej powieści z serii pt. Ulica szpiegów (tyt. oryg. Spook Street).

Oto, jak usługa przesyłania strumieniowego opisuje nadchodzący sezon i ogólnie serial, na podstawie części Londyńskie zasady (tyt. oryg. London Rules) Herrona:

W piątym sezonie Kulawych koni wszyscy są podejrzliwi, gdy Roddy Ho, maniak technologii, ma nową, czarującą dziewczynę, a w całym mieście dochodzi do serii coraz dziwniejszych wydarzeń, zadaniem kulawych koni jest sprawdzenie, jak to wszystko jest ze sobą powiązane. Przecież Lamb wie, że w świecie szpiegostwa zawsze powinny obowiązywać „Londyńskie zasady”.

Kulawe konie to pełen czarnego humoru dramat szpiegowski, opowiadający o dysfunkcyjnej grupie agentów brytyjskiego wywiadu, którzy służą w wydziale MI5 na wysypisku, znanym nieczule jako Slough House. Oldman wciela się w Lamba, błyskotliwego, ale zrzędliwego szefa upadłych szpiegów, którzy trafiają do Slough House z powodu błędów kończących karierę, wynikających z częstego błądzenia wśród labiryntów świata szpiegowskiego.

Gwiazdorska obsada

Oprócz Oldmana w obsadzie znaleźli się nominowana do Oscara Kristin Scott Thomas, zdobywczyni nagrody BAFTA Scotland Award Jack Lowden, Saskia Reeves, Rosalind Eleazar, Christopher Chung, Samuel West, Sophie Okonedo, Aimee-Ffion Edwards, Kadiff Kirwan i nominowany do Oscara Jonathan Pryce.

See-Saw Films produkuje serial dla Apple TV+. Will Smith zaadaptował go na potrzeby telewizji. Will Smith, Jamie Laurenson, Hakan Kousetta, Iain Canning, Emile Sherman, Douglas Urbański, Gail Mutrux, Julian Stevens i Graham Yost są producentami wykonawczymi. Apple TV+ nie ujawniło, kto wyreżyseruje sezon 5.

Oglądaj Kulawe konie w Apple TV+

Jeśli jeszcze nie widziałeś Kulawych koni, to pierwsze trzy sezony możesz obejrzeć w Apple TV+.

Usługa Apple TV+ jest dostępna w ramach subskrypcji i obejmuje siedmiodniowy bezpłatny okres próbny. Możesz go także uzyskać na dowolnym poziomie pakietu subskrypcji Apple One. Przez ograniczony czas klienci, którzy kupią i aktywują nowy iPhone, iPad, Apple TV, Mac lub iPod touch, mogą bezpłatnie korzystać z trzech miesięcy Apple TV+.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Apple TV+ Press | Cult of Mac