„Kulawe konie” jednym z najpopularniejszych seriali na VOD

Gang agentów-wyrzutów z MI5 w Slough House ma mnóstwo fanów — serial Kulawe konie wbił się na listę najpopularniejszych seriali w serwisach streamingowych.

Serial szpiegowski Kulawe konie (tyt. oryg. Slow Horses) na Apple TV+ przyciąga coraz większą widownię. Z dwóch analiz rynkowych wynika, że dzięki streamingowi zyskuje więcej widzów niż cokolwiek innego. W Apple TV+ dostępne są obecnie dwa bardzo popularne seriale. Monarch: dziedzictwo potworów (tyt. oryg. Monarch: Legacy of Monsters) również plasuje się na czołowych miejscach w rankingach.

„Kulawe konie” to czwarty najpopularniejszy serial w serwisach streamingowych

Apple TV+ stoi w obliczu ostrej konkurencji ze strony Netflixa, Amazon Prime Video i innych, ale mimo mniejszej biblioteki usługa przesyłania strumieniowego nadal emituje seriale, które przyciągają ogromną liczbę widzów.

Dodaj teraz Kulawe konie do swojej listy hitów. Serial zajął 4. miejsce na liście 10 najpopularniejszych seriali transmitowanych strumieniowo w tygodniu od 30 listopada do 6 grudnia według ReelGood. Thriller zajął także 4. miejsce na liście najpopularniejszych seriali transmitowanych strumieniowo w tygodniu kończącym się 3 grudnia według JustWatch. W Polsce serial ten znalazł się na 10. miejscu wg JustWatch w tym samym okresie, a Monarch na 5. miejscu.

Szacunki z ReelGood i JustWatch są o tyle istotne, ponieważ usługi przesyłania strumieniowego nie ujawniają, ile osób ogląda ich filmy lub seriale.

Dla tych, którzy jeszcze nie oglądali Kulawych koni, zdobywca Oscara Gary Oldman wciela się w błyskotliwego, ale zmęczonego światem zimnego szefa kierującego zespołem brytyjskich agentów wywiadu, którzy służą w wydziale wyrzutków MI5. Każdy ze szpiegów skończył tam z powodu błędów w swojej karierze.

To już trzeci sezon serialu, a wyrazy uznania ze strony krytyków nie ustają. Sezon trzeci uzyskał 97% aprobaty w witrynie gromadzącej recenzje Rotten Tomatoes, natomiast sezon drugi uzyskał 100% aprobaty.

„Kulawe konie” i „Monarch: dziedzictwo potworów” od Apple TV+

Pierwsze trzy odcinki trzeciego sezonu Kulawych koni są już dostępne na Apple TV+. A dwa wcześniejsze sezony można oglądać w całości.

Po raz pierwszy najnowszy sezon Kulawych koni znalazł się na dwóch listach Top 10, ale także serial Monarch od Apple TV+ od tygodni niezmiennie przyciąga dużą publiczność. Zajął 3. miejsce na liście 10 najlepszych seriali emitowanych strumieniowo w tygodniu od 30 listopada do 6 grudnia według ReelGood. Natomiast według JustWatch zajął 4. miejsce w tygodniu kończącym się 3 grudnia 2023 roku (w Polsce 5. miejsce).

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: JustWatch | ReelGood | Cult of Mac | Rotten Tomatoes