Apple pracuje nad iOS 17.2.1 dla iPhone’a

Pojawiają się pierwsze logi z systemem iOS 17.2.1 – oznacza to, że firma Apple przygotowuje się do wydania mniejszego uaktualnienia zawierającego poprawki błędów.

ikona iOS 17.2.1

Serwis Macrumors na podstawie danych analitycznych swojej witryny z tego tygodnia twiedzi, że Apple wewnętrznie testuje aktualizację mobilnego systemu operacyjnego iOS 17.2.1 dla iPhone’a. To zaledwie tydzień od wydania oficjalnej wersji większej aktualizacji iOS 17.2. Logi wskazywały już w przeszłości, że istniało kilka wersji systemu iOS 17, zanim Apple je wypuściło publicznie, w tym iOS 17.0.3, iOS 17.1.1 i iOS 17.1.2.

iOS 17.2.1 będzie prawdopodobnie drobną aktualizacją zawierającą poprawki błędów i luk w zabezpieczeniach. Po wydaniu w zeszłym tygodniu systemu iOS 17.2 niektórzy użytkownicy skarżyli się na błąd powodujący znikanie aplikacji Wiadomości podczas zmiany układu ikon aplikacji na ekranie głównym, ale nie jest jasne, czy iOS 17.2.1 rozwiąże ten problem.

Biorąc pod uwagę, że w ciągu najbliższych kilku tygodni przypada okres świąteczny, możliwe jest, że iOS 17.2.1 zostanie wydany dopiero w przyszłym miesiącu, chociaż aktualizacja może zostać przyspieszona, jeśli pojawią się w niej krytyczne poprawki.

W przeszłości nie wydano ostatecznie precedensowej aktualizacji iOS 16.2.1, a dwa lata temu Apple wypuściło iOS 15.2.1 z poprawką bezpieczeństwa HomeKit dopiero w połowie stycznia 2022 roku.

iOS 17.2.1 byłby rozwiązaniem tymczasowym, ponieważ Apple kontynuuje testowanie większej aktualizacji iOS 17.3, która zawiera nową opcję zabezpieczeń ochrony przed kradzieżą (Stolen Device Protection) i umożliwi tworzenie wspólnych list odtwarzania w Apple Music.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Macrumors