Zainstaluj iOS 15.2.1 i iPadOS 15.2.1

Apple wypuściło aktualizację swoich systemów mobilnych iOS 15.2.1 i iPadOS 15.2.1 z poprawkami HomeKit DDoS i CarPlay.

Uaktualnienie systemu iOS 15.2.1 (OTA) iPhone

Firma Apple udostępniła publicznie małe uaktualnienia systemów iOS 15.2.1 i iPadOS 15.2.1 z drobnymi poprawkami i innymi ulepszeniami.

Zarówno aktualizacja iOS 15.2.1, jak i iPadOS 15.2.1 mają numer kompilacji 19C63. Można je pobrać bezprzewodowo na zgodne modele iPhone’a i iPada. Aby uzyskać dostęp do nowego oprogramowania systemowego iPhone’a lub iPada w trybie OTA (over-the-air), przejdź do aplikacji Ustawienia ➔ Ogólne ➔ Uaktualnienia i postępuj zgodnie z informacjami na ekranie.

Apple twierdzi, że to wydanie rozwiązuje problem z odmową usługi HomeKit – problem polegał na tym, że aplikacje CarPlay innych firm mogły tracić wrażliwość na dotyk, oraz błąd, w którym Wiadomości mogą nie ładować zdjęć wysłanych za pomocą łącza iCloud.

Atak HomeKit DDoS został ujawniony 1 stycznia 2022 roku i można go przeprowadzić, wprowadzając nazwę urządzenia zawierającą ponad 500.000 znaków. Urządzenia, które próbowały załadować taką nazwę, mogły zostać umieszczone w cyklu ciągłego ponownego rozruchu i stać się bezużyteczne.

Uaktualnienie iOS 15.2.1 zawiera poprawki błędów dotyczące iPhone’a, w tym poniższych:

  • Aplikacja Wiadomości mogła nie wczytywać zdjęć wysłanych przy użyciu łączy iCloud.
  • Aplikacje CarPlay innych firm mogły nie reagować na działania użytkownika.

Poprzednia aktualizacja systemu – iOS 15.2 – została wydana 13 grudnia 2021 roku.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Apple