iOS 17.0.3 nieznacznie poprawia żywotność baterii starszych iPhone’ów

Najnowsza łatka mobilnego systemu operacyjnego iOS 17.0.3 zwiększa żywotność baterii prawie wszystkich starszych iPhone’ów.

Żywotność baterii w wybranych modelach iPhone'a z systemem iOS 17.0.3
Żywotność baterii w wybranych modelach iPhone’a z systemem iOS 17.0.3 (porównanie od iOS 15) | fot. iAppleBytes

Testy przeprowadzone na różnych modelach wykazały, że wydane w tym tygodniu uaktualnienie iOS 17.0.3 nie wprowadza radykalnej poprawy, ale na przykład iPhone 13 z ta wersją ma lepszą żywotność baterii niż pod systemem iOS 17. Mimo wszystko, mamy bardzo dobrą wiadomość dla każdego, kto nadal korzysta z iPhone’a XR.

Testy pokazały, że pierwsza wersja systemu iOS 17 skróciła żywotność baterii w szeregu starszych modeli. Pierwsze dwie rundy poprawek poprawiających błędy nie przyniosły spójnych ulepszeń — na przykład iPhone 13 radził sobie lepiej, ale iPhone 12 radził sobie gorzej.

iOS 17.0.3 został wydany 4 października 2023 roku, aby naprawić błąd powodujący przegrzewanie się iPhone’a z serii 15. Ale ten sam błąd mógł również skracać żywotność baterii poprzednich modeli.

Testy przeprowadzone przez iAppleBytes na szeregu starszych modeli iPhone’a wykazały, że praktycznie wszystkie z nich działają dłużej na jednym ładowaniu pod systemem iOS 17.0.3 niż w przypadku systemu iOS 17.

W większości przypadków zmiany nie są jednak duże. Przykładowo żywotność baterii w iPhonie 13 wzrosła o 4%. iPhone XR jest wyjątkowy, z poprawą niemal o 30%. Z drugiej strony w iPhonie 12 żywotność nieznacznie spadła.

Apple ma jeszcze co poprawiać! Nawet z wersją 17.0.3 żywotność baterii iPhone’a 13 i iPhone’a 12 jest krótsza niż w przypadku iOS 16.6.1, z którego nadal korzysta wielu użytkowników iPhone’a.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: iAppleBytes | Cult of Mac