Proton wprowadza aplikację Proton Drive na urządzenia z systemem macOS

Proton wprowadza swój dysk na komputery Mac: najbezpieczniejszy sposób dla użytkowników Apple’a na tworzenie kopii zapasowych i synchronizację zaszyfrowanych plików.

Proton Drive dla komputerów Mac z systemem macOS

Od dzisiaj użytkownicy komputerów Mac mogą pobrać Proton Drive dla systemu macOS: bezpieczną, kompleksowo szyfrowaną aplikację do przechowywania danych w chmurze dla komputerów Mac z systemami macOS, która zapewnia użytkownikom Apple łatwą i bezpieczną synchronizację i przechowywanie plików. Proton Drive ma teraz aplikacje na każdą główną platformę na komputery stacjonarne i urządzenia mobilne.

Proton Drive oferuje kompleksowe szyfrowanie plików, oferując elastyczność przechowywania w chmurze z bezpieczeństwem chłodni. Ta wersja aplikacji stanowi kolejny krok w kierunku misji Protona polegającej na zapewnianiu każdemu bezpiecznej i prywatnej komunikacji i stanowi silną alternatywę dla Dysku Google’a i innych dostawców.

Proton to szwajcarska firma stojąca za takimi usługami jak Proton Mail, Proton VPN, Proton Drive i Proton Pass. Nowa aplikacja zapewnia użytkownikom komputerów stacjonarnych Apple bezpieczny i szyfrowany dostęp do pamięci masowej w chmurze Proton Drive bezpośrednio z urządzeń z systemem macOS i jest następstwem ogłoszonej w lipcu premiery Proton Drive dla systemu Windows.

Aplikacja Proton Drive na macOS stanowi istotne udoskonalenie zorientowanego na prywatność rozwiązania Proton do przechowywania plików. Ta aplikacja umożliwia użytkownikom Maców bezproblemową synchronizację danych między urządzeniem a kontem Proton Drive, co dodatkowo podkreśla niezachwiane zaangażowanie Protona w ochronę prywatności i bezpieczeństwa wszędzie tam, gdzie użytkownicy uzyskują dostęp do swoich danych.

Proton Drive dla komputerów Mac z systemem macOS
Proton Drive dla komputerów Mac z systemem macOS

Kompleksowe szyfrowanie aplikacji gwarantuje, że pliki przechowywane na Proton Drive zostaną w pełni zaszyfrowane przed przesłaniem, co oznacza, że nawet Proton nie będzie miał dostępu do tych plików. To połączenie szyfrowania i chmury zapewnia użytkownikom elastyczność przechowywania w chmurze w połączeniu z bezpieczeństwem i sprawia, że Proton Drive jest wyjątkowym wyborem na zatłoczonym rynku przechowywania danych w chmurze.

Podobnie jak w przypadku niedawnej premiery aplikacji na komputery z systemem Windows, beta testerzy aplikacji Proton Drive na Maca przesłali znacznie więcej danych w porównaniu z użytkownikami korzystającymi wyłącznie z aplikacji internetowych i mobilnych. To podkreśla, jak ważne są komputery stacjonarne, jeśli chodzi o synchronizację i tworzenie kopii zapasowych danych. Dodając aplikację dla systemu macOS, Proton zmniejsza ryzyko klientów, ułatwiając, szybko i bezpiecznie przechowywanie ich najważniejszych plików.

Proton Drive dla komputerów Mac z systemem macOS
Proton Drive dla komputerów Mac z systemem macOS

Najważniejsze funkcje aplikacja Proton Drive na macOS

  • Bezproblemowa synchronizacja między urządzeniami: nowy Proton Drive dla systemu macOS gwarantuje, że Twoje pliki i foldery będą zawsze aktualne na wszystkich Twoich urządzeniach. Wszelkie zmiany wprowadzone w plikach na komputerze Mac zostaną automatycznie odzwierciedlone na innych urządzeniach, na których zainstalowano Proton Drive.
  • Dostęp do plików w trybie offline: Proton Drive na macOS zapewnia dostęp do plików w trybie offline, umożliwiając dostęp, edycję i zapisywanie swojej pracy nawet wtedy, gdy nie masz połączenia z internetem. Gdy wrócisz do trybu online, Proton Drive automatycznie zsynchronizuje zmiany, zapewniając, że Twoje pliki będą zawsze aktualne.
  • Historia wersji: Proton Drive zapewnia obszerną historię wersji każdego pliku, do której można uzyskać dostęp za pośrednictwem portalu internetowego, co pozwala śledzić zmiany i w razie potrzeby wracać do poprzednich wersji. Niezależnie od tego, czy jest to przypadkowe usunięcie, czy niechciana zmiana, historia wersji Proton Drive zapewnia dodatkową warstwę ochrony najważniejszych plików.
  • Bezpłatne, szyfrowane przechowywanie plików dla każdego: Proton Drive dla systemu macOS oferowany jest w bezpłatnej wersji, która zapewnia bezpłatną przestrzeń dyskową. Wszystkie pliki przechowywane w bezpłatnej wersji są w pełni szyfrowane, dzięki czemu Twoje dane pozostają prywatne i bezpieczne.
  • Funkcje bezpieczeństwa i szyfrowania: Proton Drive dla macOS podtrzymuje zaangażowanie firmy w bezpieczeństwo i prywatność. Wszystkie pliki przechowywane na Proton Drive są w pełni szyfrowane od początku do końca, łącznie z metadanymi, co oznacza, że nikt – nawet Proton – nie może uzyskać dostępu do Twoich plików bez Twojej zgody.

Aplikację Proton Drive dla systemu macOS można pobrać ze strony internetowej Protona. Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź witrynę Proton pod adresem proton.me/drive.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Proton