Proton Drive teraz także pod Windowsem

Proton uruchomił swoją usługę dysku sieciowego Proton Drive dla użytkowników Windowsa – jest to optymalne rozwiązanie do tworzenia kopii zapasowych, synchronizacji i udostępniania zaszyfrowanych plików.

Aplikacja Proton Drive pod Windowsa
Aplikacja Proton Drive pod Windowsa

Usługa Proton Drive dla systemu Windows jest bezpieczną i kompleksowo zaszyfrowaną aplikacją do przechowywania w chmurze dla systemu Windows, która zapewnia użytkownikom systemu Windows łatwy, bezpieczny i szyfrowany dostęp do pamięci masowej w chmurze Proton Drive bezpośrednio z urządzeń z systemem Windows. Kompleksowe szyfrowanie plików, zapewniające bezpieczne i prywatne przechowywanie oraz udostępnianie online, to tylko niektóre z funkcji aplikacji. Ta wersja jest kolejnym krokiem w kierunku realizacji misji Proton, polegającej na zapewnianiu wszystkim bezpiecznej i prywatnej komunikacji, i stanowi silną alternatywę dla Dysku Google i innych dostawców.

Proton to szwajcarska firma stojąca za Proton Mail, Proton VPN, Proton Drive i niedawno ogłoszoną usługą Proton Pass.

Aplikacja Proton Drive Windows jest znaczącym ulepszeniem oferty firmy Proton do przechowywania plików zorientowanej na prywatność i oferuje użytkownikom systemu Windows sposób synchronizacji i przechowywania plików na Proton Drive bezpośrednio z ich urządzenia.

65% użytkowników usługi Proton Drive uzyskuje dostęp do usługi z urządzenia z systemem Windows, więc dzisiejsza premiera będzie dla nich mile widzianym dodatkiem. Aplikacja umożliwia użytkownikom łatwą synchronizację danych między urządzeniami z systemem Windows a kontem Proton Drive.

Kompleksowe szyfrowanie aplikacji zapewnia, że pliki przechowywane na Proton Drive są w pełni zaszyfrowane przed ich przesłaniem, co oznacza, że nawet Proton nie ma dostępu do tych plików. Ten silny nacisk na prywatność i bezpieczeństwo sprawia, że Proton Drive to wyjątkowy wybór na zatłoczonym rynku ofert pamięci masowej w chmurze.

Podczas niedawnej fazy testów beta użytkownicy aplikacji Proton Drive dla systemu Windows przesłali ponad pięć razy więcej danych w porównaniu do użytkowników korzystających wyłącznie z aplikacji internetowych i mobilnych. Pokazuje to, jak ważne są komputery stacjonarne, jeśli chodzi o sposób, w jaki ludzie synchronizują i tworzą kopie zapasowe swoich danych. Dodając aplikację pod Windowsa, Proton zmniejsza ryzyko klientów, ułatwiając, przyspieszając i zabezpieczając przechowywanie ich najważniejszych plików.

Najważniejsze funkcje aplikacji Proton Drive dla systemu Windows zawiera:

  • Bezproblemowa synchronizacja między urządzeniami: nowa aplikacja Proton Drive dla systemu Windows zapewnia, że Twoje pliki i foldery są zawsze aktualne na wszystkich Twoich urządzeniach. Wszelkie zmiany wprowadzone w plikach na komputerze z systemem Windows zostaną automatycznie odzwierciedlone na innych urządzeniach, na których zainstalowano Proton Drive.
  • Dostęp offline do plików: Proton Drive dla Windowsa zapewnia dostęp offline do twoich plików, umożliwiając podgląd, edycję i zapisywanie swojej pracy, nawet gdy nie masz połączenia z internetem. Gdy wrócisz do trybu online, Proton Drive automatycznie zsynchronizuje zmiany, dzięki czemu Twoje pliki będą zawsze aktualne.
  • Historia wersji: Proton Drive dla Windowsa zapewnia obszerną historię wersji dla każdego pliku, umożliwiając śledzenie zmian i powrót do poprzednich wersji w razie potrzeby. Niezależnie od tego, czy jest to przypadkowe usunięcie, czy niechciana zmiana, historia wersji Proton Drive zapewnia dodatkową warstwę ochrony Twojej pracy.
  • Bezpłatne, szyfrowane przechowywanie plików dla wszystkich: Proton Drive dla Windowsa dostępny jest z bezpłatnym planem Free, który zapewnia bezpłatne miejsce na dane. Wszystkie pliki przechowywane w tym planie są w pełni zaszyfrowane, dzięki czemu Twoje dane pozostają prywatne i bezpieczne.
  • Funkcje bezpieczeństwa i szyfrowania: wszystkie pliki przechowywane na Proton Drive są w pełni zaszyfrowane od końca do końca, w tym metadane, co oznacza, że nikt – nawet Proton – nie może uzyskać dostępu do twoich plików bez Twojej zgody. To zdecydowane stanowisko w sprawie prywatności obejmuje również aplikację dla systemu Windows, zapewniającą bezpieczeństwo danych niezależnie od tego, czy przesyłasz, pobierasz, czy po prostu przechowujesz pliki na Proton Drive.

Aby uzyskać więcej informacji na temat Proton Drive dla Windowsa, odwiedź witrynę Proton: proton.me/drive.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Proton Blog