ChatGPT Voice w aplikacji bezpłatny dla wszystkich

Funkcja głosowego czatu ChatGPT Voice od OpenAI w aplikacji mobilnej na iOS-a i Androida jest teraz bezpłatna dla wszystkich użytkowników.

ChatGPT Voice w aplikacji bezpłatny dla wszystkich

OpenAI ogłosiło, że funkcja czatów głosowych w oficjalnej aplikacji ChatGPT na iPhone’a i iPada jest teraz dostępna dla każdego, bez konieczności wykupywania subskrypcji. OpenAI wprowadziło czaty głosowe w swojej aplikacji ChatGPT we wrześniu tego roku. Ta funkcja daje użytkownikom możliwość rozmawiania z botem na czacie zamiast pisania, ale wcześniej była dostępna tylko dla abonentów wersji Plus i Enterprise.

Zobacz też: ChatGPT ma 100 mln użytkowników tygodniowo!

Wtorkowe ogłoszenie współzałożyciela OpenAI, Grega Brockmana, zmienia wszystko i ChatGPT Voice jest teraz dostępny dla wszystkich użytkowników systemów iOS i Android, korzystających z wersji bezpłatnej aplikacji.

ChatGPT od OpenAI jest od dawna dostępny w internecie, a później był udostępniany jako aplikacja na urządzenia z systemami iOS i Android za pośrednictwem wielu aplikacji innych firm, z których wiele jest dość niebezpieczna, ale oficjalna aplikacja OpenAI zapewnia użytkownikom bezpieczny sposób korzystania z ChatGPT na smartfonie.

Dla tych, którzy nie znają ChatGPT, jest to chatbot oparty na sztucznej inteligencji, który wykorzystuje generatywną sztuczną inteligencję do odpowiadania na pytania i udzielania porad na różne tematy. Historia jest synchronizowana na różnych urządzeniach, dzięki czemu możesz zobaczyć swoje interakcje z ChatGPT zarówno w internecie, jak i na urządzeniach mobilnych, a także integruje system rozpoznawania mowy Whisper.

Sam Altman, dyrektor generalny OpenAI, został początkowo usunięty ze stanowiska dyrektora generalnego w zeszły piątek, co zszokowało inwestorów i pracowników firmy, o których poinformowano za pośrednictwem wewnętrznej wiadomości i wpisu na blogu firmy. Zwolnienie było najwyraźniej spowodowane wewnętrznymi nieporozumieniami dotyczącymi kierunku OpenAI.

Prawie wszyscy pracownicy OpenAI zagrozili rezygnacją, jeśli Altman nie zostanie przywrócony na stanowisko. Sprawy przybrały obrót w środę rano, kiedy OpenAI osiągnęło porozumienie w sprawie powrotu Altmana na stanowisko dyrektora generalnego. Powrót ten wiąże się z powołaniem nowego zarządu, którego przewodniczącymi są Bret Taylor, były współdyrektor generalny Salesforce, oraz Larry Summers, były sekretarz skarbu USA.

Microsoft, finansowy sponsor OpenAI, z zadowoleniem przyjął zmiany. „Wierzymy, że jest to pierwszy niezbędny krok na drodze do bardziej stabilnego, świadomego i skutecznego zarządzania” – powiedziała dyrektor generalna Microsoft Satya Nadella w poście na X, dawniej Twitterze.

„Nie mogę się doczekać powrotu do OpenAI” – powiedział Altman we wcześniejszym poście.

Do korzystania z aplikacji ChatGPT wymagane jest konto OpenAI.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: OpenAI | MacRumors | 9TO5Mac