Proton Mail teraz z blokadą linków śledzących w e-mailach

Proton Mail ogłosił ulepszoną ochronę przed modułami śledzącymi wiadomości e-mail, blokując teraz linki śledzące w wiadomościach e-mail otrzymywanych w Proton Mail for Web.

Proton Mail - ochrona przed linkami śledzącymi w e-mailach

Niektóre firmy dodają parametry do adresów URL wysyłanych pocztą e-mail, które mogą śledzić interakcje użytkowników z ich witryną w czasie – co ma znaczący wpływ na prywatność użytkowników. Blokowanie linków śledzących pozwala użytkownikom nadal korzystać z poczty e-mail i klikać linki w normalny sposób – ale ze spokojem, że ich prywatność jest chroniona przed marketingowcami. Szacuje się, że 50% wszystkich e-maili zawiera moduły śledzące (zgodnie z niedawnym badaniem Proton Mail).

Może Cię zainteresować też: Proton Pass jest teraz open source i przeszedł audyt bezpieczeństwa

Proton Mail ogłosił dziś ulepszoną ochronę swoich użytkowników przed inwigilacją ze strony poczty e-mail, blokując linki śledzące w wiadomościach e-mail odbieranych w Proton Mail for Web.

Poczta e-mail jest powszechnym narzędziem wykorzystywanym przez reklamodawców poszukujących cennych informacji o aktywności użytkowników w Internecie. Do tego stopnia, że Proton odkrył, że piksele szpiegowskie są obecne w 50% wszystkich e-maili. Proton Mail domyślnie blokuje piksele śledzące, ale nie jest to jedyny sposób, w jaki marketerzy śledzą aktywność ludzi w Internecie.

Inną metodą stosowaną przez reklamodawców jest śledzenie linków – powszechna taktyka stosowana do profilowania zachowań użytkowników i zbierania informacji, w tym informacji o lokalizacji i urządzeniu, gdy użytkownik klika w adres URL. Kliknięcie linku śledzącego w otrzymanej wiadomości e-mail może mieć znaczący wpływ na prywatność użytkownika, między innymi dlatego, że wiele osób nie wie, że tak się dzieje. Link nie tylko przekazuje poufne informacje do reklamodawcy, ale wszystkie te informacje i aktywność online mogą być powiązane z daną osobą za pomocą jej adresu e-mail, paszportu do internetu.

Proton dokłada wszelkich starań, aby zapewnić prywatność i bezpieczeństwo danych swoich użytkowników. Właśnie dlatego dzisiaj wprowadza Tracking Links Protection – funkcję, która usuwa znane moduły śledzące powiązane z linkami osadzonymi w wiadomości e-mail. Oznacza to, że dane osobowe nie są udostępniane marketerom, gdy użytkownik kliknie link śledzący.

usunięcie parametrów śledzących z adresów URL w poczcie Proton Mail
usunięcie parametrów śledzących z adresów URL w poczcie Proton Mail

Ostatnie badania Proton pokazują, że 69% ludzi nie wie, w jaki sposób firmy wykorzystują ich informacje online, a to jest tego najlepszym przykładem. Linki śledzące są często trudne do wykrycia. Po kliknięciu jest już za późno, a wrażliwe informacje są już w rękach firmy marketingowej.

Poczta e-mail jest fundamentalną częścią życia ludzi online, dlatego Proton chce zapewnić użytkownikom spokój, aby nie musieli odłączać się od internetu, aby chronić swoją prywatność. Opracowując ulepszone mechanizmy ochrony prywatności, takie jak ochrona linków śledzących i włączając je domyślnie, Proton zapewnia użytkownikomochronę przed inwigilacją w internecie, bez konieczności zmiany ich zachowania.

Proton stworzył listę zablokowanych znanych parametrów śledzenia, korzystając zarówno ze źródeł wewnętrznych, jak i zewnętrznych, a także od swojej społeczności. Dzięki temu moduły do śledzenia linków mogą zostać wyczyszczone przed pojawieniem się w skrzynce odbiorczej użytkownika. Oznacza to również, że użytkownicy nadal będą mogli klikać tam, gdzie zamierzał nadawca, bez udostępniania jakichkolwiek informacji firmom szpiegującym.

Użytkownicy będą mogli zobaczyć szczegółowe informacje o zablokowanych linkach i modułach śledzących, klikając ikonę tarczy w wiadomości e-mail.

Śledzenie wiadomości e-mail pozostaje jednak grą w kotka i myszkę. Reklamodawcy nieustannie zmieniają swoje parametry śledzenia, aby ominąć blokady lub zrobić to tak, aby ich usunięcie psuło link. W związku z tym Proton regularnie sprawdza parametry śledzenia, aby zapewnić użytkownikom jak największą ochronę.

Proton Mail - ochrona przed linkami śledzącymi w e-mailach
Proton Mail – ochrona przed linkami śledzącymi w e-mailach

Chociaż ta technologia jest oferowana przez przeglądarki nastawione na prywatność, takie jak Firefox i Brave, i wkrótce ma zostać uruchomiona przez Apple’a w przeglądarce Safari 17, Proton wbudował tę technologię bezpośrednio w Proton Mail, co oznacza, że bez względu na to, jaka przeglądarka jest używana, ludzie są chronieni przed modułami śledzącymi osadzonymi w linkach.

Proton Mail zabezpiecza wiadomości e-mail użytkowników za pomocą kompleksowego szyfrowania i szyfrowania zerowego dostępu, co oznacza, że Proton Mail nie może odszyfrować skrzynek odbiorczych użytkowników w celu odczytania wiadomości e-mail użytkowników. Z tego powodu Proton Mail zapewnia znacznie wyższy poziom prywatności w porównaniu z usługami takimi jak Google, których model biznesowy opiera się na nadzorze i reklamie.

Aplikację „Proton Mail Szyfrowana poczta” pobierzesz bezpłatnie ze sklepów App Store (iOS) i Google Play (Android):

Więcej informacji na temat Proton Mail i ochrony przed śledzeniem można znaleźć na stronie internetowej usługi.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Proton