Tim Cook w wywiadzie z Duą Lipą opowiada o swoim życiu osobistym i pracy w Apple

Tak, dobrze czytasz: dyrektor generalny Apple’a Tim Cook, pojawił się w podcaście, udzielając 45-minutowego wywiadu piosenkarce Dua Lipa.

CEO Apple Tim Cook w podcaście Dua Lipa: At Your Service — What it takes to run Apple, the world’s largest company
CEO Apple Tim Cook w podcaście Dua Lipa: At Your Service — What it takes to run Apple, the world’s largest company

Podczas wywiadu szef Apple’a Tim Cook opowiedział o swoim życiu osobistym, karierze w Apple, filantropii, środowisku i nie tylko. Tim Cook jest znany z tego, że jest osobą bardzo dbającą swoją prywatność. Niewiele wiadomo o jego życiu osobistym i nawet Dua Lipa zauważa, że Cook nie jest tak publiczny, jak inni liderzy firm technologicznych. Ale tym razem Cook otwarcie rozmawiał z nią na wiele różnych tematów. Nic dziwnego, że dużo pytała go o jego życie osobiste.

Przeczytaj też: Biografia Tima Cooka w języku polskim ukaże się 14 sierpnia 2019 r.

Cook powiedział, że zawsze chciał mieć dobrą pracę, ponieważ pochodził ze skromnej rodziny. Wyjawił, że jako nastolatek roznosił gazety w swojej okolicy w środku nocy i przerzucał hamburgery, żeby zaoszczędzić pieniądze na studia.

Po ukończeniu Auburn University spędził 12 lat pracując w IBM, a następnie w 1998 roku dołączył do Apple’a. Zapytany o Steve’a Jobsa, Cook odpowiedział, że „Steve był oryginalny” i że tylko on mógł stworzyć Apple. Obecny CEO Apple’a powiedział również, że „gdyby Steve żył, nadal byłby dyrektorem generalnym”.

Tim Cook ujawnił się światu jako gej w 2014 roku i opowiadał, jak pomogło to Apple przełamać szklany sufit wokół niego. W tamtym czasie był jedynym dyrektorem generalnym będącym gejem na liście Fortune 500. Według niego w wielu firmach nadal istnieje szklany sufit, nie tylko dla osób LGBTQ, ale także dla kobiet.

W trakcie wywiadu Dua Lipa zapytała Cooka o nadmierne korzystanie ze smartfonów, zwłaszcza wśród młodszych osób. Cook zgodził się, że niektórzy ludzie powinni zachować umiar w korzystaniu ze smartfonów, dlatego Apple stworzyło funkcję Czas przed ekranem. „Momentem przesytu była dla mnie liczba powiadomień, które otrzymywałem dziennie” – powiedział.

Omówili także praktyki środowiskowe, strategię klimatyczną Apple’a, odpowiedzialne korzystanie z technologii opartych na sztucznej inteligencji oraz zaangażowanie Cooka w równość i edukację. Cały wywiad można obejrzeć na YouTubie (poniżej). Jest także dostępny do wysłuchania w Podcastach Apple, Spotify i BBC Sounds.

Zobacz odcinek Apple CEO Tim Cook: What it takes to run Apple, the world’s largest company z podcastu Dua Lipa: At Your Service:

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: 9To5mac | BBC Sounds