Biografia Tima Cooka w języku polskim ukaże się 14 sierpnia 2019 r.

Polskie tłumaczenie biografii „Tim Cook. Człowiek, który wzniósł Apple na wyższy poziom” autorstwa Leandra Kahneya ukaże się już 14 sierpnia 2019 roku.

„Tim Cook. Człowiek, który wzniósł Apple na wyższy poziom”

Światowa premiera biografii Tima Cooka (tytuł oryg. Tim Cook: The Genius Who Took Apple to the Next Level) napisanej przez Leandra Kahneya ukazała się w kwietniu tego roku. Dzisiaj ruszyła przedsprzedaż polskiego wydania książki, której premiera zaplanowana została na 14 sierpnia 2019 r. Autor napisał także biografię Jony’ego Ive’a: Jony Ive. Geniusz, który zaprojektował najsłynniejsze produkty Apple, która wydana została w 2014 roku.

Książka pt. Tim Cook. Człowiek, który wzniósł Apple na wyższy poziom została przetłumaczona przez Magdę Witkowską i ma 400 stron i 8 zdjęć.

Za polski nakład odpowiada Wydawnictwo SQN, a cena okładkowa to 49,99 zł. Jednak należy pamiętać, że księgarnie z pewnością będą sprzedawały ten tytuł w znacznie niższych cenach, około 30 zł. Póki co nie wiemy, czy i kiedy pojawi się elektroniczne wydanie (e-book).

Oficjalny opis książki:

Jedni mówią o nim nudziarz, drudzy – geniusz. Kim naprawdę jest Tim Cook?

Śmierć Steve’a Jobsa była wielkim ciosem dla jednej z najbardziej innowacyjnych firm wszech czasów. Jobs był nie tylko założycielem i legendarnym dyrektorem generalnym Apple – był również ucieleśnieniem kultowej marki. Trudno było sobie wyobrazić, że ktokolwiek mógłby go zastąpić, a już szczególnie Tim Cook.

Tymczasem za kadencji Cooka firma potroiła wartość akcji, stała się pierwszą firmą na świecie wycenianą na ponad bilion dolarów, wprowadziła na rynek Apple Watch. Obecnie Apple z nowym liderem ma się lepiej niż dobrze.

Leander Kahney, opierając się na wielu rozmowach z osobami wewnątrz Apple i z najbliższego otoczenia Cooka, opowiada inspirującą historię o tym, jak jeden człowiek zastąpił kogoś niezastąpionego, a dzięki silnemu charakterowi, pielęgnowanym wartościom i doświadczeniu udało mu się osiągnąć więcej, niż ktokolwiek przypuszczał.

Okładka książki:

Okładka książki: „Tim Cook. Człowiek, który wzniósł Apple na wyższy poziom”

źródło: Wydawnictwo SQN