Skecz Apple’a z Matką Naturą zrobił swoje!

Podczas wydarzenia Apple’a z 12 września Octavia Spencer (jako Matka Natura) przepytywała ekipę Cooka, co robią dla środowiska – i dzięki temu zapamiętaliśmy wiele istotnych deklaracji!

Mother Nature needs a status report – Apple 2030

Podczas premiery iPhone’a 15, Apple zmontowało okołopięciominutowy filmik z Matką Naturą (Mother Nature), w która wcieliła się aktorka Octavia Spencer. I czy się to komuś podobało czy nie, Apple osiągnęło swój cel – wszyscy zwróciliśmy uwagę na to, o czym gigant chciał nam powiedzieć. Zamiast słuchania „gadającej głowy” o redukcji emisji dwutlenku węgla i ochronie środowiska, w zabawny sposób dowiedzieliśmy się jak Apple dba o środowisko i że ma wyznaczony ambitny cel klimatycznyneutralność węglowa wszystkich produktów do 2030 roku.

Biorąc pod uwagę, że ogólnie ta konferencja należała do przeciętnych, a nowe produkty nie wzbudziły wielkiej euforii, taki przerywnik był interesujący i bardzo potrzebny — szczególnie w przypadku tematu, który nie jest języczkiem uwagi podczas prezentacji technologicznych.

Octavia Spencer gra uosobioną Matkę Naturę, która przybywa do siedziby Apple’a. Wszyscy się jej boją, ale udaje im się ją przekonać, że Apple radzi sobie wyjątkowo dobrze z ochroną środowiska. Dopytuje o różne kwestie: o wykorzystywane materiały, opakowania, i inne. Wszystko w prosty i zrozumiały sposób dla każdego, nawet dla tych, którzy o śladzie węglowym wiedzą niewiele lub w ogóle ich to nie interesuje.

Być może skecz nie był zbyt ambitny, ale zapewne takie było założenie — powiedzieć prosto o tym jak Apple dba o środowisko i jaki ma cel na najbliższe lata. I moim zdaniem udało się to doskonale. Nie bez przyczyny wielu komentatorów rozczula się nad tym fragmentem prezentacji. Efekt? Cel został osiągnięty!

Jackson i Cook okazali się… dobrzy… w aktorstwie. Cook tak naprawdę nie może dorównać Octavii Spencer w ich pojedynku na końcu wideo, ale niewielu mogłoby to zrobić, a on dobrze wyraził zmartwienie.

Obejrzy całe wideo „2030 Status | Mother Nature | Apple” poniżej:

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Apple