Coming out Tima Cooka

CEO Apple’a Tim Cook w felietonie dla Bloomberg Businessweeka oficjalnie napisał, że jest gejem i jest z tego dumny.

Tim Cook - coming out

W felietonie opublikowanym na stronie internetowej Bloomberga, prezes Apple’a Tim Cook publicznie wyznał, że jest gejem. Chociaż jego seksualność nie była tajemnicą, to po raz pierwszy oficjalnie potwierdził swoją orientację seksualną. Cook przyznaje, że upublicznienie swojej orientacji seksualnej ma pomóc innym w ramach akcji Apple’a przeciwko dyskryminacji.

Cały artykuł można przeczytać tutaj: Tim Cook: „I’m Proud to be Gay” – Businessweek

Przez lata nie ukrywałem swojej orientacji seksualnej przed ludźmi z mojego otoczenia. Mnóstwo kolegów z Apple’a wie, że jestem gejem, i nie wydaje mi się, aby miało to wpływ na to jak mnie odbierają. Oczywiście miałem szczęście pracować w firmie, która kocha kreatywność i innowacyjność, oraz zdaje sobie sprawę, że może się rozwijać dzięki różnorodności ludzi ją tworzących. Nie każdy ma tyle szczęścia.

Być może nie jest to technologiczny news, natomiast związany z jedną z najbardziej wpływowych firm w świecie technologii, która w wśród swoich wartości ma działanie na rzecz równość dla wszystkich, niezależnie od pochodzenia, rasy, płci czy orientacji seksualnej.