Porównanie zużycia baterii pod systemem iOS 17.1.1

Jak wygląda zużycie baterii na wybranych modelach iPhone’a z zainstalowanym systemem iOS 17.1.1?

Żywotność baterii niektórych starszych modeli iPhone’ów pod systemem iOS 17.1.1 (GeekBench 4)
Żywotność baterii niektórych starszych modeli iPhone’ów pod systemem iOS 17.1.1 (GeekBench 4) | fot. iAppleBytes

Aktualizacja mobilnego systemu operacyjnego firmy Apple do iOS 17.1.1 została udostępniona do pobranie w tym tygodniu, co oznacza, że użytkownicy bez wątpienia będą się zastanawiać, jak to uaktualnienie wpłynie na żywotność baterii — szczególnie po zainstalowaniu jej na starszych urządzeniach, takich jak iPhone SE, iPhone XR, iPhone 11, iPhone 12 i iPhone 13.

W przeszłości zdarzały się przypadki pogorszenia żywotności baterii starszych urządzeń po zainstalowaniu systemu iOS 17, a niektóre osoby dotychczas nie zdecydowały się jeszcze na aktualizację do wersji wyższej niż iOS 16 w obawie, że będzie to miało wpływ na baterię ich urządzenia. Zatem oczywistym pytaniem jest, czy aktualizacja iOS 17.1.1 rozwiązuje te obawy, czy nie.

Tego właśnie chciał się dowiedzieć iAppleBytes, a odpowiedź można znaleźć w filmie, który obejrzysz poniżej. Nie chcę niczego zdradzać, ale jasne jest, że warto ponownie rozważyć aktualizację, jeśli żywotność baterii jest dla Ciebie kluczowym czynnikiem. Jest jeden konkretny stary iPhone, który najwyraźniej skorzystał na wszelkich optymalizacjach wprowadzonych tym razem przez Apple’a, ale musisz obejrzeć film, aby dowiedzieć się, który z nich.

Jeśli chodzi o testy, YouTuber twierdzi, że poczekano z pomiarami, aż iOS 17.1.1 zdążyła się uspokoić przed rozpoczęciem testów.

Ten film został nakręcony ponad 36 godzin po zainstalowaniu aktualizacji iOS 17.1.1. Zwykle potrzeba kilku dni, aby system się zoptymalizował, ale tym razem spróbowano sprawdzić baterie po zaledwie 3 dniach. Monitorowano procesor, był on bezczynny przez ostatnie 2 godziny przed rozpoczęciem testu, więc wydawało się, że na urządzeniach nic się nie dzieje. YouTuber zapowiedział, że przetestuje iPhone’y jednak ponownie za kilka dni i zaktualizuje wyniki w komentarzach do tego wideo.

Wszystkie urządzenia miały ustawioną jasność wyświetlacza na 25% i wyłączono funkcję automatycznej jasności.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: iAppleBytes | Redmond Pie