iOS 17.1.1, watchOS 10.1.1 oraz macOS Sonoma 14.1.1 — zainstaluj je od razu!

Zgodnie z oczekiwaniami, pojawiły się nowe łatki systemów operacyjnych firmy Apple: iOS/iPadOS 17.1.1, watchOS 10.1.1 i macOS 14.1.1, które usuwają błędy.

Uaktualnienia systemów operacyjnych firmy Apple iOS, iPadOS, macOS, watchOS, HomePod

Apple wydało właśnie uaktualnienie systemu iOS 17.1.1 (oraz iPadOS 17.1.1), aby załatać paskudną usterkę występującą w samochodach BMW. Dostępny jest także system watchOS 10.1.1, zawierający obiecana poprawkę błędu rozładowującej się szybciej niż zazwyczaj baterii, dotykającego wielu użytkowników Apple Watchów. Ponadto użytkownicy komputerów Mac mogą teraz zainstalować system macOS Sonoma 14.1.1 z poprawkami błędów.

Zainstaluj aktualizacje iOS 17.1.1, watchOS 10.1.1 i macOS Sonoma 14.1.1

We wrześniu firma Apple wypuściła nowe, główne wersje systemów iOS 17, macOS Sonoma 14, watchOS 10 i iPadOS 17 — od tego czasu co kilka tygodni wydawane są mniejsze poprawki poprawiające błędy. Nowa wtorkowa aktualizacja jest już piątą aktualizacją dla użytkowników iPhone’ów.

Przeczytaj także: iOS 17.1, iPadOS 17.1, macOS 14.1 i inne uaktualnienia systemów Apple’a już są

Jak zainstalować te poprawki?

Użytkownicy iPhone’a i iPada mogą bezpośrednio zainstalować nowe wersje iOS i iPadOS, otwierając aplikację Ustawienia i wybierając Ogólne Uaktualnienia. Alternatywnie możesz zaktualizować swoje urządzenia, podłączając je do komputera Mac (lub komputera PC z uruchomionym iTunes).

Aktualizację watchOS 10.1.1 można zainstalować bezpośrednio na zegarku Apple Watch, o ile urządzenie do noszenia jest połączone z Wi-Fi. W aplikacji Ustawienia przejdź do opcji OgólneUaktualnienia. Alternatywnie można go zainstalować z iPhone’a, otwierając aplikację Apple Watch i wybierając WatchOgólneUaktualnienia.

Każdy posiadacz kompatybilnego komputera Mac może już pobrać system macOS 14.1.1. Wystarczy przejść do menu Apple  ➔ Ustawienia systemowe… ➔ OgólneUaktualnienia. Następnie kliknij opcję Uaktualnij teraz. Alternatywnie możesz zainstalować nową wersję ze sklepu App Store. (Uwaga: w chwili pisania tego tekstu firma Apple nie zaktualizowała jeszcze wersji systemu macOS Sonoma w sklepie App Store. Powinno to jednak nastąpić wkrótce.)

iOS 17.1.1 – co nowego?

Najnowsza aktualizacja mobilnego systemu operacyjnego dla iPhone’a powinna być ulgą dla kierowców luksusowych samochodów. Oficjalne informacje o wersji iOS 17.1.1:

To uaktualnienie zawiera poprawki błędów dotyczące iPhone’a. Rozwiązuje miedzy innymi następujące problemy:

  • W rzadkich przypadkach Apple Pay i inne funkcje wykorzystujące NFC mogły nie być dostępne na modelach iPhone’a 15 po ładowaniu bezprzewodowym w niektórych samochodach.
  • Widżet aplikacji Pogoda na ekranie blokady mógł nie wyświetlać prawidłowo opadów śniegu.
iOS 17.1.1 w trybie OTA na iPhonie
iOS 17.1.1 w trybie OTA na iPhonie

„Niektóre samochody” to BMW, ponieważ naprawiany błąd trafił ostatnio na pierwsze strony gazet.

watchOS 10.1.1 – co nowego?

Wielu użytkowników Apple Watchów z niecierpliwością czekało na uaktualnienie watchOS 10.1.1. Dręczyły ich problemy z baterią, a Apple obiecało dostarczyć rozwiązanie. Jest już dostępne, jak wynika z informacji o wydaniu nowej łatki:

Ta aktualizacja zawiera ważne poprawki błędów i rozwiązuje problem, który w przypadku niektórych użytkowników mógł powodować szybsze rozładowywanie się baterii.

macOS Sonoma 14.1.1 – co nowego?

Użytkownicy komputerów Mac nie musieli borykać się z żadnymi większymi błędami, które trafiały na nagłówki serwisów technologicznych, więc pod systemem macOS Sonoma 14.1.1 nie ma wielkich nowości. Informacje o wydaniu mówią tylko:

Ta aktualizacja zawiera ważne poprawki błędów i aktualizacje zabezpieczeń i jest zalecana dla wszystkich użytkowników.

Uaktualnienie macOS Sonoma 14.1.1
Uaktualnienie macOS Sonoma 14.1.1

Apple udostępniło też aktualizację systemu dla głośników HomePod 17.1.1 naprawiający błąd związany z działaniem asystenta Siri

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Apple