Bateria pod iOS 17.1 działa dłużej na większości starszych iPhone’ów

Najnowsza aktualizacja mobilnego systemu operacyjnego iOS 17.1 poprawiła żywotność baterii niektórych modeli smartfonów Apple’a — iPhone 13 działa dłużej pod iOS 17.1!

Jak wynika z najnowszych testów przeprowadzonych na różnych iPhone’ach, najnowsza aktualizacja systemu iOS 17.1 zwiększa żywotność baterii kilku starszych modeli iPhone’a. Widać różnicę dla niemal każdego modelu testowanego w stosunku do pierwszej wersji iOS 17. Ale nie ma jakiejś wielkiej różnicy — wciąż jest miejsce na poprawę, można jednak stwierdzić, że iOS 17.1 generalnie powoduje mniejsze zużycie baterii.

Sprawdź też: iOS 17.0.3 nieznacznie poprawia żywotność baterii starszych iPhone’ów

Testy pokazują, że pierwsze wersje systemu iOS 17 skróciła żywotność baterii w szeregu starszych modeli. Pierwsze trzy rundy poprawek poprawiających błędy nie przyniosły spójnych ulepszeń — na przykład iPhone 13 radził sobie lepiej, ale iPhone 12 radził sobie nieco gorzej.

Nowa wersja iOS 17.1, pierwsza duża aktualizacja systemu dla iPhone’ów po iOS 17, przynosi w tym obszarze dobre i złe wieści.

Testy porównawcze przeprowadzone przez iAppleBytes na wybranych starszych modelach iPhone’a wykazały, że iPhone 13, iPhone 12 i iPhone SE 2020 odnotowały wydłużenie czasu pracy baterii po zainstalowaniu nowej wersji. Największą poprawę odnotowano w przypadku iPhone’a 13, w którym czas pracy baterii wzrósł o 15%.

Ale dane pokazują również, że iOS 17.1 spowodował spadek żywotności baterii iPhone’a 11 i iPhone’a XR do poziomu poniżej tego, który odnotowano w przypadku iOS 17.0.3.

Żywotność baterii niektórych starszych modeli iPhone'ów pod systemem iOS 17.1
Żywotność baterii niektórych starszych modeli iPhone’ów pod systemem iOS 17.1 (GeekBench 4) | fot. iAppleBytes

Chociaż nastąpił nieznaczny progres, większość użytkowników iPhone’a zgodzi się, że nie zaszedł on wystarczająco daleko. Żywotność baterii iPhone’a 13 i iPhone’a 12 pozostaje krótsza niż w przypadku systemu iOS 16.6.1, z którego nadal korzysta wielu użytkowników iPhone’a.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Cult of Mac | iAppleBytes