Nowy zwiastun serialu „Problem trzech ciał” sprawia, że będziesz chciał obejrzeć ten serial!

Premiera serialu „Problem trzech ciał” w serwisie Netflix odbędzie się 21 marca 2024 roku, ale po nowym zwiastunie wydaje się, że warto było na niego czekać.

„Problem trzech ciał” zadebiutuje w serwisie Netflix 21 marca 2024 roku (fragment plakatu)

Czas pokaże, jak wiele z fascynującej i krętej złożoności z powieści Problem trzech ciał Cixina Liu znajdzie się w nadchodzącej adaptacji Netflixa autorstwa współtwórców Alexandra Woo, D.B. Weissa i Davida Benioffa. Jednak w nowym zwiastunie serialu, który właśnie pojawił się w ramach pokazu Geeked Week 2023 serwisu Netflix, wygląda na to, że Problem trzech ciał (tyt. oryg. 3 Body Problem – tak to się pisze w anglojęzycznej wersji serwisu Netflix) bardzo dobrze wykorzystano jeden z najważniejszych elementów budowania świata w sposób, który sprawia, że głębsza tajemnica tej historii jest intrygująca.

Chociaż nowy trailer zadebiutował podczas Geeked Week tak naprawdę nie porusza sposobu, w jaki historia Problemu trzech ciał zagłębia się w przeszłość Chin i losy ludzkości w jednym z najważniejszych momentów współczesnej historii — ustala jednak jedno ze znaczeń tytułu.

W książce Liu Three-Body to wciągająca gra w wirtualnej rzeczywistości, która przenosi graczy do realistycznych odtworzeń różnych momentów z odległej przeszłości. Wydaje się, że ani Jack Rooney (John Bradley), ani Jin Cheng (Jess Hong) nie wiedzą zbyt wiele o dziwnym, metalicznym zestawie słuchawkowym, który posiadają w nowym klipie serialu Problem trzech ciał, poza tym, że w niczym nie przypomina on żadnego innego zestawu do gier dostępnego na rynku.

Ale kiedy Jack zakłada to na głowę, jest świadkiem na własne oczy, jakie to uczucie sprawia wrażenie — jakby został fizycznie przeniesiony do miejsca, które nie powinno wydawać się tak realne. Wszystko jest tak hipnotyzujące, że Jack ledwo ma czas, aby zrozumieć, co się dzieje, gdy pojawia się nieznana kobieta (Sea Shimooka) i przecina mieczem. I chociaż zwiastun nie zapewnia nic więcej, czytelnicy powieści Liu powinni dokłądnie orientować się o co chodzi.

Niesamowite uzależnienie, jakie towarzyszy graniu w Three-Body, to tylko jeden z aspektów większej układanki składającej się z książek Liu i wydaje się, że netflixowy Problem trzech ciał może poruszyć je w tej części adaptacji. To dobry znak, że kiedy 21 marca 2024 roku na Netfliksie pojawi się ten serial (pierwotnie miał zadebiutować w styczniu), będzie to coś, nad czym warto się głębiej zagłębić. Warto wcześniej przeczytać książkę!

W momencie premiery serial będzie składał się z ośmiu godzinnych odcinków. A na sześć miesięcy przed debiutem masz mnóstwo czasu, aby nadrobić zaległości w czytaniu – a warto!

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Netflix | The Verge