iOS 17.1 zostanie wydany 24 października

Według francuskiej grupy regulacyjnej ANFR nadchodząca aktualizacja systemu iOS 17.1 ma zostać udostępniona publicznie we wtorek 24 października 2023 roku.

iOS 17.1 dostępny od 24 października 2023 roku

Datę premiery podano na stronie internetowej ANFR w aktualizacji przedstawiającej plan Apple’a dotyczący rozwiązania problemu poziomu promieniowania w iPhonie 12. „Apple zobowiązało się do wdrożenia aktualizacji we Francji” – czytamy. „Ta poprawka będzie dostępna dla wszystkich użytkowników nie później niż 24 października.” Na początku tego tygodnia Apple potwierdziło, że iOS 17.1 będzie zawierał ulepszenie, które obniży poziom promieniowania iPhone’a 12.

Sprawdź też: Co nowego w iOS 17.1 Beta 1?

We wrześniu Francja nakazała Apple zaprzestanie sprzedaży iPhone’a 12 i „naprawienie” urządzeń, aby dostosować je do europejskich norm dotyczących promieniowania elektromagnetycznego. Zamówienie zostało wydane po tym, jak ANFR ustaliła, że współczynnik absorpcji właściwej (SAR) iPhone’a 12 wyniósł 5,74 Wata na kilogram, czyli przekraczał limit ustalony przez Unię Europejską.

Według Apple’a ANFR popełniło błąd w swoich testach promieniowania, stosując protokół testowy, który nie uwzględniał mechanizmu wykrywania obecności poza ciałem w iPhonie. iPhone’y mają wbudowaną funkcję, która pozwala im zwiększyć moc nadawania, gdy nie są trzymane przy ciele, w celu zoptymalizowania wydajności komórkowej.

Apple twierdzi, że wykrywanie poza ciałem zostało „dokładnie przetestowane i zweryfikowane na arenie międzynarodowej pod kątem skutecznego mechanizmu spełniającego wymagania SAR”, mimo to firma zgodziła się wyłączyć tę funkcję w iPhone’ach we Francji.

Według Apple’a iPhone 12 jest bezpieczny w użyciu „i zawsze taki był”. Po aktualizacji iOS 17.1 modele iPhone’a 12 we Francji nie będą już zwiększać mocy nadawania po wykryciu stanu poza ciałem, więc zasięg na obszarach, gdzie sygnał komórkowy jest słaby, może w niektórych przypadkach powodować niższą wydajność sieci komórkowej.

Aktualizacja systemu iOS 17.1 wprowadzi szereg innych zmian w systemie operacyjnym iOS 17, w tym system ulubionych Apple Music, obsługę AirDrop przez Internet, nowe opcje sprawdzania salda bankowego i karty w aplikacji Wallet, zmiany w iPhonie 15 Pro w Przycisku akcji i nie tylko.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Macrumors | ANFR (via iPhoneSoft)