Apple zredukuje promieniowanie iPhone’a 12 za pomocą aktualizacji

Apple wprowadzi aktualizację oprogramowania dla iPhone’a 12, aby rozwiązać problemy związane z promieniowaniem we Francji.

iPhone 12 i iPhone 12 mini w dłoni

W zeszłym tygodniu Francja zawiesiła sprzedaż iPhone’a 12 w całym kraju, powołując się na obawy związane z poziomem promieniowania emitowanego przez ten model telefonu. Było to z pewnością zaskoczenie nie tylko dla francuskich fanów Apple’a, ale także dla firmy z Cupertino. Zazwyczaj międzynarodowe organy regulacyjne testują nowe iPhone’y przed ich faktycznym wypuszczeniem na rynek i nie ma wątpliwości, że stało się to również w przypadku iPhone’a 12. Jednak ostrzeżenie przed promieniowaniem we Francji opiera się na wynikach testów, które znacznie różnią się od tych przeprowadzonych w innych krajach.

Sprawdź także:

Chociaż Apple kwestionuje wyniki francuskiej Agence Nationale des Frequences, która w zeszłym tygodniu stwierdziła, że ​​współczynnik SAR (współczynnik absorpcji właściwej) iPhone’a 12 jest wyższy niż prawnie dozwolony, firma oświadczyła w weekend, że rozwiąże ten problem poprzez aktualizację oprogramowania (via Reuters).

Wydamy aktualizację oprogramowania dla użytkowników we Francji, aby uwzględnić protokół używany przez francuskie organy regulacyjne. Nie możemy się doczekać, aż iPhone 12 będzie nadal dostępny we Francji. Jest to związane ze szczególnym protokołem testowym stosowanym przez francuskie organy regulacyjne, a nie ze względów bezpieczeństwa.

Nowa aktualizacja oprogramowania została specjalnie zaprojektowana tak, aby była zgodna z metodami testowania stosowanymi we Francji. Pomimo ogromnej liczby badań przeprowadzonych w ciągu ostatnich 20 lat, które wykazały, że telefony komórkowe są stosunkowo bezpiecznymi urządzeniami i prawdopodobnie nie będą powodować żadnych negatywnych skutków dla zdrowia, wygląda na to, że Francja znalazła nową metodologię testowania tych urządzeń.

Co ciekawe, iPhone 12 jest jedynym urządzeniem, które wydaje się być winowajcą, przynajmniej do tej pory. Po ogłoszeniu z Francji wiele krajów europejskich wyraziło swoje zaniepokojenie tym problemem i zwróciło się do Apple o zajęcie się tematem.

Oprócz Francji, Niemiec, Belgii, Włoch i Danii to tylko niektóre kraje UE, które czekają, aż Apple wypuści obiecaną aktualizację dla iPhone’a 12. Do tego czasu iPhone 12, który pojawił się na rynku około 3 lata temu, nie będzie sprzedawany we Francji.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Apple | PhoneArena