Pixel 8 i inne ważne zapowiedzi z Made by Google 2023

Od Pixela 8 po Pixel Watch 2 — sprawdź wszystkie najważniejsze ogłoszenia z wydarzenia związanego z premierami produktów Google’a Made by Google.

Pixel 8, Pixel 8 Pro, Pixel Watch 2, Pixel Buds Pro (Made by Google 2023)

W środę 4 października 2023 roku odbyło się najnowsze wydarzenie Made by Google związanego przede wszystkim z premierą telefonu Pixel8 i Pixel 8 Pro. Mimo że niektóre produkty ujawnione przez Google’a wyciekły z dużym wyprzedzeniem, firmie udało się zaskoczyć kilkoma niespodziankami. Poniżej sprawdzisz wszystkie najważniejsze zapowiedzi z dzisiejszego wydarzenia Made by Google.

Google oficjalnie ogłosiło telefon Pixel 8 Pro, który zawiera sporo ulepszeń. Obejmuje to chipset Tensor G3 wraz z ulepszonym układem tylnych kamer z głównym czujnikiem 50 MP, teleobiektywem 48 MP z 5-krotnym zoomem i ultraszerokokątnym aparatem 48 MP. Będzie nawet wyposażony w nową funkcję Zoom Enhance, która może z mocą wsteczną dodać szczegóły do ​​obrazu po uszczypnięciu go w celu powiększenia.

Pixel 8 Pro jest też wyposażony w czytnik temperatury, który według Google’a umożliwia dokładny pomiar temperatury powierzchni, przedmiotów, a wkrótce może nawet ciała. Chociaż flagowe urządzenie zachowa ten sam 6,7-calowy wyświetlacz, co jego poprzednik, będzie wyposażone w technologię LTPO i maksymalną jasność na poziomie 2400 nitów.

Wszystkie te funkcje podnoszą cenę początkową Pixela 8 Pro do 999 dolarów, co czyni go o 100 dolarów droższym niż Pixel 7 Pro. Jest dostępny w kolorze czarnym, porcelanowym i jasnoniebieskim i można go kupić w przedsprzedaży już dziś. Wysyłka ma rozpocząć się 12 października 2023 roku.

Mniejszy, ale mocniejszy Pixel 8

Nowy Pixel 8 zyskuje większą wydajność dzięki dodaniu procesora Google G3 Tensor. Dzięki 6,2-calowemu wyświetlaczowi OLED telefon jest nieco mniejszy od poprzednika. Chociaż ten wyświetlacz nie jest LTPO jak w Pixelu 8 Pro, nadal oferuje ulepszoną częstotliwość odświeżania 120 Hz i maksymalną jasność 2000 nitów.

Dodatkowo Pixel 8 będzie wyposażony w konfigurację z dwoma aparatami, z ulepszonym aparatem głównym 50 MP i ultraszerokokątnym aparatem 12 MP. Zarówno Pixel 8, jak i Pixel 8 Pro uzyskają także dostęp do nowych funkcji edycji opartych na sztucznej inteligencji w Zdjęciach Google, w tym Magic Editor i Best Take.

Pomimo mniejszego wyświetlacza cena Pixela 8 jest również wyższa o 100 dolarów, i wynosi 799 dolarów. Pixel 8 będzie dostępny w kolorze różowym, czarnym lub piwnym, a zamówienia w przedsprzedaży rozpoczynają się dzisiaj, a wysyłka ma rozpocząć się 12 października 2023 roku.

Pixel Watch 2 ma więcej czujników i lepszy procesor

Chociaż Pixel Watch 2 może nie różnić się zbytnio od oryginalnego Pixel Watcha, ma wiele ulepszeń, takich jak wydajniejszy procesor Qualcomm Snapdragon W5, który pozwala na nawet 24 godziny pracy na baterii nawet przy zawsze włączonym wyświetlaczu.

Pixel Watch 2

Dostępne są nowe czujniki temperatury skóry i ciągłej aktywności elektrodermalnej, które umożliwiają wykrywania stresu, a także automatyczne rejestrowanie rozpoczęcia i zakończenia treningu dla siedmiu aktywności. Pixel Watch 2 ma też nowy, wielościeżkowy czujnik tętna, który mierzy tętno na więcej sposobów i w różnych miejscach.

Zobacz też: Pixel Watch 2 z nowym układe korony i czujników na oficjalnym zwiastunie!

Już dziś możesz zamówić w przedsprzedaży Pixel Watch 2, który kosztuje 349,99 USD za wersję GPS i 399,99 USD za wersję LTE. Będzie dostępny w kolorze srebrnym i niebieskim, srebrno-białym, złotym i piwnym oraz całkowicie czarnym, a wysyłka ma rozpocząć się 12 października 2023 roku.

Nowe kolory i funkcje Pixel Buds Pro

Słuchawki bezprzewodowe Pixel Buds Pro otrzymują kilka nowych kolorów pasujących do linii Pixel 8: jasnoniebieski i porcelanowy. Ale nowe kolory to nie jedyne ulepszenia, jakie otrzymują słuchawki, ponieważ Google ogłosiło, że wprowadza także funkcję wykrywania rozmów, która automatycznie wstrzyma dźwięk i włączy tryb przezroczystości, gdy wykryje, że mówisz.

Pixel Buds Pro obok Pixel Watch 2, i Pixel 8

Google stara się także poprawić jakość połączeń głosowych, dodając technologię Bluetooth Super Wideband, która według firmy powinna sprawić, że dźwięk będzie pełniejszy i wyraźniejszy. Buds Pro będą także obsługiwać funkcję Google Clear Calling, która pomaga redukować szumy tła podczas połączeń. Obie funkcje będą dostępne w nadchodzącej aktualizacji oprogramowania sprzętowego.

Nowe niebiesko-granatowe słuchawki Pixel Buds Pro będą kosztować 199,99 dolarów – tyle samo, co inne kolory z tej linii – i można je już zamawiać w przedsprzedaży.

Androida 14, ale na razie dla Pixeli

Nareszcie pojawił się system Android 14, oferujący ulepszoną obsługę kluczy, nową funkcję śledzenia stanu i kilka aktualizacji dostosowywania. Jedną z ciekawych funkcji personalizacji dostępnych w Androidzie 14 jest generowanie tapet AI, których możesz użyć do stworzenia nowego tła, po prostu opisując obraz.

Zapowiedź systemu Android 14

Najnowsza wersja systemu operacyjnego Google będzie dostępna najpierw dla telefonów Pixel 4A 5G i nowszych, natomiast telefony innych firm, w tym Samsunga, Nothing i OnePlusa, dostaną nową wersję „jeszcze w tym roku”.

Siedem lat aktualizacji oprogramowania dla Pixela 8

Oprócz premiery Pixeli 8 i 8 Pro firma Google ogłosiła, że ​​będzie oferować przez siedem lat „aktualizacje systemu operacyjnego, zabezpieczeń i funkcji” dla obu telefonów. Oznacza to, że użytkownicy Pixela 8 mogą spodziewać się aktualizacji do 2030 roku. Wcześniej Google oferował aktualizacje zabezpieczeń tylko do pięciu lat i trzy lata aktualizacji Androida w starszych modelach Pixela.

Asystent Google ze wzmocnioną sztuczną inteligencją

Google wprowadza Asystenta z Bardem, ulepszoną sztuczną inteligencją wersję osobistego asystenta, która pojawi się na Androidzie i iOS „w nadchodzących miesiącach”. Narzędzie zintegruje się z aplikacjami Google’a, takimi jak Gmail i Dokumenty, i będzie mogło pomóc Ci w takich czynnościach, jak tworzenie podpisu do zdjęcia, tworzenie list zakupów i znajdowanie informacji w skrzynce odbiorczej.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: The Verge | Google