„Łowczynie” w stylu Bridgetonów już w listopadzie na Apple TV+

Serwis streamingowy Apple TV+ zapowiada własny serial kostiumowy zatytułowany „Łowczynie”, który zadebiutuje już 8 listopada 2023 roku.

„Łowczynie” w Apple TV+ od 8 listopada 2023 roku

Autorka Edith Wharton nigdy nie ukończyła swojej powieści o amerykańskich dziedziczkach podróżujących do Anglii w poszukiwaniu mężów, więc Apple TV Plus będzie ma sporo do pokazania. Bridgertonowie to jeden z najpopularniejszych seriali Netflixa w historii serwisu. Zapoczątkował boom na powieści romantyczne z okresu Regencji. Oczywiście inni streamerzy chcą powtórzyć sukces serialu, a Apple TV Plus wkroczyło do walki z jednym z najbardziej podobnych wizualnie seriali zatytułowanym Łowczynie (tyt. oryg. The Buccaneers).

Jasne akcenty kolorystyczne, które serial Bridgertonowie uczynił swoim znakiem rozpoznawczym, można zobaczyć w pierwszym zwiastunie serialu Łowczynie. Ale ten serial nie jest oparty na emocjonującej serii powieści romantycznych – jest oparty na niedokończonej, ostatniej powieści Edith Wharton, jednej z kultowych powieściopisarek literatury amerykańskiej.

Choć książki, na których opiera się serial Bridgertonowie, były w oczywisty sposób powieściami romantycznymi, książka Wharton łączy romans z satyrą i ostrą krytyką amerykańskiego bogactwa i brytyjskiej dumy. Opowiada o grupie zamożnych amerykańskich dziewcząt, które podróżują do Anglii, aby zadebiutować i, miejmy nadzieję, zdobyć mężów z bardzo starych i bardzo szlacheckich brytyjskich rodzin. Romans w świecie Łowczyń jest niedogodnością.

Grupa kochających zabawę młodych Amerykanek pojawia się w konserwatywnym Londynie lat 70. XIX wieku. W efekcie dochodzi do prawdziwego zderzenia kultur. Młode kobiety, wysłane do Anglii po to, by zapolować na mężów i tytuły – tak naprawdę pragną dużo więcej.

Dlatego bardzo interesujące będzie zobaczyć, jak ściśle Łowczynie trzymają się materiału źródłowego. Czy będzie to własna interpretacja, która rozwinie swój własny styl i rytm, czy też będzie wygrzewać się w cieniu imperium Shondy? A co ważniejsze, czy będzie to dobra produkcja?

W obsadzie znalazły się między innymi Christinie Hendricks, Kristine Frøseth i Alishy Boe. Emisja Łowczyń w Apple TV+ rozpocznie się 8 listopada 2023 roku.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Apple TV+ | The Verge