Pixel Tablet jest nudny – Google powinno zrobić coś takiego!

Inteligentne wyświetlacze obecnie są mało przydatne – firmy nie wiedzą, po co je robią, a wystarczyłoby zmienić trochę podejście i wygląd.

Koncepcja Google OMA
Koncepcja Google OMA | fot. Chris Barnes

Żadna firma nie poradziła sobie jeszcze z problemem domowego inteligentnego wyświetlania, nawet Google. Gigant przejął Nest, zaprojektował wyświetlacz Nest Hub, po czym zapomnieli o nim rok później, zabili tablet Nexus, całkowicie zapomnieli o tabletach na prawie dekadę, a następnie zaprojektowali Pixel Tablet jako dziwne połączenie tabletu i inteligentnego wyświetlacza domowego. Każdy, kto go recenzował, mówi to samo – nic w nim nie ma sensu. Projektant Chris Barnes ma jednak lepszy pomysł… i czerpie bezpośrednio z mało prawdopodobnego źródła inspiracji – zegarka Apple Watch.

Zobacz też: Vestaboard to taka tablica dworcowa w Twoim domu – ale znacznie bardziej cool

Każdego roku Tim Cook występuje na scenie podczas głównego przemówienia Apple’a, opowiadając o tym, jak Apple Watch pomógł uratować życie setkom, jeśli nie tysiącom ludzi. Zegarek zrobił dobre wrażenie jako urządzenie zdrowotne, pomagające wykryć nietypowe schorzenia serca, temperaturę ciała, oddech, a nawet wykryć, czy ktoś upadł.

Stale przypięty do nadgarstka Apple Watch jest idealnym „aniołem stróżem” zaprojektowanym w ramach ekosystemu produktów firmy z Cupertino. Google tego nie ma (jeszcze), ale ten wyjątkowy inteligentny wyświetlacz domowy projektu Barnesa okazuje się być całkiem ciekawy. Łączy w sobie funkcjonalność zegarka Apple Watch z dużym rozmiarem i użytecznością inteligentnego wyświetlacza domowego. Koncepcja urządzenia Google OMA wydaje się być idealnym gadżetem do użytku domowego dla osób starszych lub niedoświadczonych technologicznie.

Google OMA to intuicyjnie zaprojektowana, inteligentna alternatywa dla przeciętnego telefonu stacjonarnego, która zapewnia łączność osobom starszym, pozwalając im pozostać w kontakcie z rodziną. Podczas gdy Apple Watch robi coś podobnego (pozwalając monitorować statystyki starszych użytkowników ze względów bezpieczeństwa), Google OMA z łatwością pozwala obu stronom na wideorozmowy, gdy tylko jest to możliwe, zapewniając oparty na wideo most komunikacyjny, który jest zgodny z obecnymi możliwościami technologicznymi.

Zasadniczo Google OMA to inteligentny wyświetlacz zaprojektowany z myślą o osobach starszych. Duży ekran sprawia, że elementy wizualne są łatwe do odczytania i dotknięcia, a okrągły profil oznacza, że nigdy nie trzymasz Google OMA w niewłaściwy sposób. Niezależnie od tego, jak go trzymasz, okrągły wyświetlacz ustawia się pionowo. Google OMA ma zakrzywioną obudowę, która znajduje się na podstawie ładującej i może być odłączona od stacji dokującej i trzymana w obu rękach jak kubek, umożliwiając seniorom łatwe trzymanie urządzenia w sposób, który im odpowiada.

Jak trzymać Google OMA?
Jak trzymać Google OMA?

Google OMA działa jak inteligentny wyświetlacz osobisty, a nie tylko inteligentny wyświetlacz domowy. Posiada funkcje telefonu stacjonarnego, smartfona lub zegarka Apple Watch. Znajduje się na blacie i może być używany do grania w gry takie jak sudoku, rejestrowania nastroju lub kontaktowania się z ludźmi za pomocą listy kontaktów inspirowanej telefonem z obrotową tarczą.

Google OMA na stoliku
Google OMA na stoliku | fot. Chris Barnes

Urządzenie OMA można trzymać w dłoni podczas rozmowy wideo lub przy uchu, aby uzyskać konwencjonalne wrażenia dźwiękowe. Jest przeznaczony dla osób, które nie są przyzwyczajone do najnowszych technologii, ma proste funkcje… i tak, specjalnie zaprojektowane menu główne, które umożliwia również dostęp do funkcji inteligentnego domu, dzięki czemu może również pełnić funkcję inteligentnego wyświetlacza domowego.

To, co ma Google OMA, czego nie ma Pixel Tablet, to postawienie jasno problemu, który chce rozwiązać. OMA pomaga osobom starszym pozostać w kontakcie z rodziną, opiekunami i przyjaciółmi w łatwy, intuicyjny i znaczący sposób. W przeciwieństwie do inteligentnych wyświetlaczy domowych, które stają się po prostu gloryfikowanymi ekranami okładek albumów lub pogody, OMA ma jasno określony cel dzięki dobrze zdefiniowanemu projektowi.

Google OMA - integracja z ekosystemem Google
Google OMA – integracja z ekosystemem Google

Co więcej, umożliwia konsumentom niezaznajomionym z technologią czerpanie korzyści z technologii, wprowadzając więcej osób do ekosystemu Google’a w łatwy sposób.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Yanko Design | Chris Barnes