Pixel 7 i Pixel 7 Pro: poznaj najbardziej zaawansowane telefony Google’a

Nowe smartfony Google’a – Pixel 7 i Pixel 7 Pro już zapowiedziane i kosztują odpowiednio 648 i 899 euro.

Google Pixel 7 i Pixel 7 pro

Google ogłosiło w tym tygodniu najnowsze wersje swojego smartfona Pixel, a mianowicie Pixel 7 i Pixel 7 Pro. Oba modele są wyposażone w ulepszone aparaty, procesor Google Tensor G2 nowej generacji, 24-godzinny czas pracy na jednym ładowaniu baterii, a ponadto są dostarczane z systemem Android 13. 8-gigabajtowy Pixel 7 mierzy 155,6 mm wysokości, 73,2 mm szerokości i 8,7 mm grubości i ma 6,3-calowy wyświetlacz Gorilla Glass Victus, który jest o 25% jaśniejszy niż wcześniej – według Google’a telefon jest w rzeczywistości bardziej kompaktowy niż Pixel 6. 12-gigabajtowy Pixel 7 Pro jest większy, ma 162,9 mm wysokości, 76,6 mm szerokości i 8,9 mm grubości i ma 6,7-calowy wyświetlacz.

Twierdzi się, że Google Tensor G2 oferuje ulepszenia „prawie każdego głównego podsystemu w chipie”. Wśród funkcji, które umożliwia, jest uaktualnienie do istniejącej funkcji Direct My Call, w której użytkownicy mogą wybierać między różnymi opcjami menu ekranowego (zamiast czekać i słuchać menu głosowego).

Funkcja wspomagania pisania głosowego firmy Google automatycznie sugeruje emotikony związane z tematem wiadomości tekstowej, a ponadto umożliwia użytkownikom wyszukiwanie emotikonów za pomocą głosu (np. „mrugające emotikony”). Dodatkowo technologia rozpoznawania mowy G2 umożliwia użytkownikom przeglądanie wiadomości głosowych jako transkrybowanego tekstu w sytuacjach, w których odsłuchiwanie takich wiadomości jest niemożliwe.

Ulepszenia kamer obejmują zoom Super Rez nowej generacji, do 8x w Pixelu 7 i 30x w Pixelu 7 Pro. Jakość obrazu (przy powiększeniu cyfrowym) podobno jest zbliżona do zdjęć zrobionych obiektywem z zoomem optycznym. Użytkownicy Pixel 7 Pro mają możliwość robienia zdjęć na dużym zbliżeniu dzięki funkcji Macro Focus, która zapewnia jakość zdjęć HDR+ z odległości nawet 3 cm (1,2 cala) od obiektu.

W obu telefonach narzędzie Photo Unblur oparte na uczeniu maszynowym jest w stanie wyostrzyć rozmyte zdjęcia, w tym stare fotografie. Dostępna jest również funkcja Guided Frame, która dźwiękowo i dotykowo prowadzi użytkowników niewidomych lub niedowidzących, gdy ustawiają się w kadrze, aby mogli sami sobie zrobić selfie. Dodatkowo opcja Cinematic Blur nadaje filmom wygląd filmowy z płytką głębią ostrości.

Pixel 7 i Pixel 7 Pro można już zamawiać w przedsprzedaży za pośrednictwem witryny Google Store, w cenie odpowiednio 648 EUR i 899 EUR – opcje kolorystyczne obejmują Snow, Obsidian i Lemongrass (biały, szary i żółty). Telefony powinny pojawić się w sklepach od 13 października 2022 roku.

Więcej funkcji nowych smartfonów przedstawiono w poniższym filmie.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Google | New Atlas