iOS 17.0.3 poprawia przegrzewanie się iPhone’a 15 Pro

Apple wypuściło uaktualnienie mobilnego systemu operacyjnego iOS 17.0.3 z poprawką dotyczącą przegrzewania się iPhone’a 15 Pro.

iOS 17.0.3 (ikona)

Firma Apple udostępniła dzisiaj aktualizację iOS 17.0.3 dla iPhone’ów, a oprogramowanie pojawia się tydzień po premierze iOS 17.0.2. Firma Apple udostępniła także nową wersję systemu iPadOS 17.0.3 dla użytkowników iPadów. Aktualizacje iOS 17.0.3 i iPadOS 17.0.3 można pobrać bezprzewodowo na zgodne z tym systemem iPhone’y i iPady, wybierając Ustawienia ➔ Ogólne Uaktualnienia.

Krótko po wprowadzeniu na rynek nowych modeli iPhone’a 15 użytkownicy zaczęli narzekać, że ‌iPhone 15 Pro‌ i Pro Max nagrzewały się zbyt mocno, a nawet wyłączały się z tego powodu. iOS 17.0.3 rozwiązuje poważny problem z nadmiernym nagrzewaniem się iPhone’a 15 Pro i ‌iPhone’a 15 Pro‌ Max oraz wprowadza poprawki błędów i zabezpieczeń. Apple zaleca wszystkim użytkownikom, aby zaktualizowali system na swoich urządzeniach.

Apple potwierdziło występowanie błędu pod koniec września i oświadczyło, że zostanie on naprawiony poprzez aktualizację dla systemu iOS 17. Niektóre aplikacje innych firm również przeciążały chip A17 Pro, co prowadziło do problemów z odprowadzaniem ciepła. Aplikacje wpływające na wydajność to Instagram, Uber i inne. Oprócz udostępnienia aktualizacji rozwiązującej problem z przegrzewaniem, Apple współpracuje również z twórcami aplikacji w celu optymalizacji aplikacji powodujących problemy.

W komentarzu dla MacRumors Apple wyjaśnił, że klienci doświadczający problemów z wyższą temperaturą rozwiążą ten problem dzięki aktualizacji i że tytanowa ramka iPhone’a 15 Pro nie jest powodem tej usterki. Analityk Apple, Ming-Chi Kuo, stwierdził, że przegrzanie było prawdopodobnie spowodowane „kompromisami w projekcie systemu termicznego” i zasugerował, że Apple będzie w stanie rozwiązać problem jedynie poprzez obniżenie wydajności procesora.

Apple oświadczyło, że nie ma zamiaru ograniczać wydajności chipa A17 Pro oraz że tytanowo-aluminiowa konstrukcja iPhone’a 15 Pro w rzeczywistości zapewnia lepsze odprowadzanie ciepła niż ramki ze stali nierdzewnej stosowane w poprzednich modelach.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: MacRumors