Apple testuje iOS 17.0.3, aby wyeliminować przegrzewanie się iPhone’ów

Pod koniec września Apple przyznało, że błąd oprogramowania w iOS 17 jest odpowiedzialny za przegrzewanie się niektórych modeli iPhone’ów.

iOS 17.0.3 (ikona)

Do przegrzania iPhone’ów dochodziło, gdy użytkownicy otwierali aplikację Instagram, grali w Asphalt 9 lub zamawiali samochód w usłudze wspólnych przejazdów Uber. Ładowanie telefonu to kolejna czynność, o której mówi się, że powoduje przegrzanie. Apple poinformowało, że wyda aktualizację oprogramowania, poprawiającą przegrzewanie. Teraz MacRumors twierdzi, że Apple prowadzi wewnętrzne testy systemu iOS 17.0.3, który eliminuje ten problem.

Może Cię zainteresować także: Te funkcje iOS 17 zostaną wprowadzone jeszcze w tym roku!

Aktualizacja ma zostać udostępniona w tym lub przyszłym tygodniu. Na szczęście Apple oświadczyło, że nie będzie musiało ograniczać wydajności modeli iPhone’ów, których dotyczy problem. Ponieważ większość skarg dotyczyła przegrzania iPhone’a 15 Pro i iPhone’a 15 Pro Max, oznacza to, że wydajność A17 Pro nie ucierpi.

Apple poinformowało również, że współpracuje z twórcami Instagrama, Asphalt 9 i Ubera, aby naprawić określone problemy tych aplikacji. Instagram zaktualizował swoją aplikację już w zeszłym tygodniu i rozwiązał problem przegrzewania. We wtorek wydano aktualizację dla Ubera, ale nie jest jasne, czy zawierała poprawkę dotyczącą problemów z podwyższoną temperaturą iPhone’ów.

18 września Apple wypuściło iOS 17, a następnie iOS 17.0.1, aby załatać pewne luki w zabezpieczeniach. Następnie pojawiło się uaktualnienie systemu iOS 17.0.2, który został wydany po odkryciu, że urządzenia iPhone’a z serii 15, które odbierały dane ze starszego modelu iPhone’a, ulegały awarii i zawieszały się, wyświetlając kultowe logo Apple’a. To prowadzi nas do iOS 17.0.3, który dostarczy rozwiązanie przegrzewania się telefonów iPhone.

Apple testuje wersje beta większej aktualizacji systemu iOS 17.1.

Aktualizacja powinna również wydłużyć żywotność baterii w telefonach, których dotyczy problem, ponieważ w wielu skargach zauważono, że podczas przegrzewania się iPhone’a pozostały czas pracy baterii spadał o jeden punkt procentowy na minutę.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: MacRumors | PhoneArena