Czy uda Ci się przechytrzyć Demonicę Szczęścia w „Dice Versa”?

Specjalne kostki, nazywane „dzikimi kartami”, pomogą Ci w dobieraniu, ale korzystaj z nich rozważnie.

Gra mobilna „Dice Versa”

Nie da się wiecznie unikać śmierci w grze Dice Versa, ale będziesz się świetnie bawić, próbując! Aby przetrwać, musisz po prostu dobierać kostki. Początkowo to łatwe, ale stopniowo zagadki robią się diabelnie wymagające, w miarę jak Twoja przeciwniczka, demonica Versa, będzie wypełniać planszę podstępnymi przeszkodami. Masz przeczucie, że dopisze Ci szczęście?

➔ PRZECZYTAJ TAKŻE: Zapętlony relaks z grą „Linko – Relaxing Loop”

Spodoba Ci się układanie kombinacji. Wyczyszczenie rzędu kostek dopasowanych kolorem lub wartościami daje dodatkowe punkty, a tak zwane „Double Clear” (dobranie dwóch rzędów jednocześnie) je potraja! Nic nie dorówna patrzeniu, jak zapełniona plansza pustoszeje po kilku starannie zaplanowanych ruchach. Genialnie!

Kombinacje typu „Double Clear” łatwiej zastosować na początku gry, kiedy jest mniej kolorów i wartości. Ułóż kilka kombinacji już na starcie, by zebrać punkty i trochę przerzutów, które wydłużą grę — to pomoże Ci uzyskać wysoki wynik.

Tom Tirapani za dnia pracuje jako programista, a w wolnym czasie tworzy gry spod szyldu studia Ragtag Games. Prototyp Dice Versa powstał w 48 godzin w ramach GMTK Game Jam w 2022 roku. Twórca opracował zasady, korzystając z kości do gier RPG i miniaturowej szachownicy. Gra została wybrana z ponad 6000 zgłoszeń i przeszła do finału.

Ekrany z gry mobilnej „Dice Versa”

Grę „Dice Versa” pobierzesz bezpłatnie ze sklepu App Store i Google Play:

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: App Store