iOS 17.0.2 dla iPhone’a 15 zapobiega błędnemu przesyłaniu danych

Użytkownicy iPhone’a 15 muszą teraz zainstalować iOS 17.0.2, zanim będą mogli przesyłać dane ze starszych modeli iPhone’a.

iPhone 15 (różowy)

Nie dalej jak wczoraj informowałem o aktualizacji zabezpieczeń iOS 17.0.1 wydanej przez firmę Apple dla iPhone’ów. Apple wypuściło także uaktualnienie iOS 17.0.2, chociaż ta aktualizacja jest przeznaczona wyłącznie dla serii telefonów iPhone 15. Aktualizacja została wydana, ponieważ Apple ostrzega użytkowników iPhone’a z serii 15 przesyłających dane z innego iPhone’a, że ich nowe urządzenie może zawiesić się podczas procesu przywracania danych, powodując zawieszenie nowego telefonu — proces zatrzymuje się na logo Apple’a na wyświetlaczu.

Aby temu zapobiec, przed przesłaniem danych z innego iPhone’a użytkownicy iPhone’a serii 15 muszą przejść do aplikacji Ustawienia ➔ Ogólne ➔ Uaktualnienia i zainstolwać nową wersję systemu. Jeśli próbowałeś już przenieść dane z poprzedniego iPhone’a do nowego modelu iPhone’a 15 i nie zainstalowałeś systemu iOS 17.0.2, Twoje nowe urządzenie może zawiesić się etapie wyświetlania logo Apple’a.

Firma opublikowała dokument pomocy zawierający wskazówki, jak pozbyć się tego problemu w przypadku transferu danych na nowy telefon.

Aby było to jak najbardziej jasne, telefon może się zawiesić, jeśli podczas konfiguracji nowego telefonu iPhone 15 wybierzesz opcję przeniesienia danych „Z innego iPhone’a” — pozwala to przenieść aplikacje i dane z poprzedniego iPhone’a na nowy. Jeśli zdecydujesz się ręcznie skonfigurować nowe urządzenie iPhone z serii 15 i załadować wszystkie aplikacje osobno z App Store’a, nie będziesz mieć problemu.

Ponieważ jednak przycisk „Z innego iPhone’a” znacznie ułatwia sprawę, po prostu zainstaluj iOS 17.0.2 przed rozpoczęciem przesyłania danych i aplikacji, a nie będziesz musiał się martwić.

Jeśli jednak Twój model iPhone’a 15 już się zawiesił i postępujesz zgodnie ze wskazówkami zawartymi w dokumencie pomocy, nadal powinieneś zainstalować system iOS 17.0.2, zanim będziesz mógł kontynuować przesyłanie aplikacji i danych ze starego iPhone’a na nowy.

Przypomnijmy, że iOS 17.0.2 jest przeznaczony wyłącznie dla iPhone’a 15, iPhone’a 15 Plus, iPhone’a 15 Pro i iPhone’a 15 Pro Max. Nie ma to nic wspólnego z wczorajszą wersją iOS 17.0.1, którą powinni zainstalować użytkownicy wszystkich pozostałych modeli iPhone’a, w tym iPhone XR i nowszych. Aktualizacja ta łata poważne luki w zabezpieczeniach, które mogły zostać wykorzystane przez przestępców.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Phone Arena