Netflix zaczyna testy gier na komputerach i telewizorach

Netflix Gry wkraczają na wybrane telewizory, komputery PC i Mac w ramach testu prowadzonego w Kanadzie i Wielkiej Brytanii.

Usługa Netflix Gry (Netflix Games) na komputerach i wybranych telewizorach

Wybrana grupa użytkowników serwisu Netflix w tych krajach może odwiedzić witrynę Netflix.com w obsługiwanych przeglądarkach na komputerze PC lub Mac, aby zagrać w dwie gry testowe z usługi chmurowej Netflix Games (Gry Netflix), w tym Oxenfree i Molehew’s Mining Adventure. W gry można grać za pomocą standardowej klawiatury i myszy.

Jeśli chodzi o telewizory, Netflix twierdzi, że w gry można grać za pośrednictwem: Amazon TV Streaming Media Players, Chromecast z Google TV, telewizorów LG, Nvidia Shield TV, urządzeń i telewizorów Roku, telewizorów Samsung Smart TV i Walmart ONN.

Obecnie Gry Netflix nie są dostępne na Apple TV, ale Netflix twierdzi, że dodatkowe urządzenia będą dodawane „na bieżąco”.

W gry telewizyjne można grać za pomocą aplikacji Netflix Game Controller, która jest dostępna na iPhone’y i wkrótce też na urządzenia z systemem Android. Aplikacja została wydana w zeszłym tygodniu i służy do parowania smartfona z telewizorem w celu grania w gry Netflixa.

Netflix oferuje gry mobilne od 2021 roku, a obecnie dostępnych jest już ponad 50 tytułów, ale wcześniej w gry można było grać tylko na smartfonie lub tablecie. Dostęp do gier jest zawarty w ramach subskrypcji Netflix, bez dodatkowych opłat ani zakupów w aplikacji.

Netflix Gry: „Oxenfree” na TV
Netflix Gry: „Oxenfree” na TV

W okresie nowych testów beta Netflix będzie pracował nad technologią strumieniowania gier i kontrolerem, mając na celu poprawę jakości obsługi w miarę upływu czasu. Firma twierdzi, że rozszerzając gry na więcej urządzeń, ma nadzieję „uczynić gry jeszcze łatwiejszymi do grania” dla abonentów Netflix na całym świecie.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Netflix | Macrumors