Aplikacja Netflix Game Controller dostępna na iPhone’y

Netflix wydał aplikację Netflix Game Controller na iOS-a przeznaczoną dla graczy do grania na ekranie telewizora, ale jeszcze nie działa.

Aplikacja mobilna Netflix Game Controller

Serwis Netflix uruchomił tajemniczą nową aplikację mobilną Netflix Game Controller – wirtualny kontroler gier na iOS-a, która dostępna jest w sklepie App Store. Bezpłatna aplikacja, zwaną po prostu „Netflix Game Controller” można już pobrać. W opisie czytamy, że za jej pomocą możesz „połączyć się z telewizorem, aby grać”, ale nie ma jeszcze kompatybilnej gry na liście.

Opis aplikacji mówi, że będziesz mógł jej używać do grania w gry Netflixa na telewizorze. „Wkrótce w serwisie Netflix” — głosi opis. „Graj w gry na telewizorze za pomocą kontrolera gier Netflix. Ta aplikacja będąca kontrolerem do gier łączy się z telewizorem i umożliwia granie w gry w serwisie Netflix za pomocą telefonu lub urządzenia mobilnego”.

Jeśli pobierzesz i uruchomisz aplikację, zostaniesz poproszony o wybranie gry na telewizorze i postępowanie zgodnie ze wskazówkami, aby się połączyć, ale obecnie nic nie można z tym zrobić. Ekran powitalny aplikacji wskazuje również, że „Gry Netflix na telewizorze są w wersji beta” i że „niektóre urządzenia mogą obecnie nie być obsługiwane”.

Netflix jest w trakcie wypuszczania nowych gier, w które abonenci mogą grać na swoich telefonach. Ww ciągu zaledwie kilku ostatnich miesięcy Netflix wypuścił gry takie jak Laya’s Horizon, World of Goo Remastered i upiorny Oxenfree II: Lost Signals — wygląda więc na to, że spróbuje dostosować je do dużych ekranów, na których użytkownicy oglądają filmy i seriale.

Wiceprezes Netflix ds. gier zewnętrznych Leanne Loombe powiedziała na początku tego roku, że Netflix chce, aby jego gry były „grywalne na każdym posiadanym urządzeniu”. Firma Loombe potwierdziła również, że prace nad usługą gier w chmurze Netflixa były „w toku” po październikowym ogłoszeniu wiceprezesa Netflix ds. telewizji.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Netflix