WhatsApp z udostępnianiem ekranu podczas rozmów wideo

Komunikator WhatsApp wprowadził wreszcie udostępnianie ekranu podczas wideorozmów, tym samym doganiając konkurencyjne usługi, które oferują tę funkcję od lat.

Udostępnianie ekranu i tryb poziomy w aplikacji WhatsApp
Udostępnianie ekranu i tryb poziomy w aplikacji WhatsApp

Najnowsza funkcja udostępniania ekranu podczas rozmów wideo WhatsAppa wreszcie zostaje dodawana dla użytkoników popularnego komunikatora — najwyższy czas, biorąc pod uwagę, że tradycyjne aplikacje do wideokonferencji, w tym Microsoft Meet, Google Meet, Zoom i FaceTime firmy Apple, oferują tę opcję już od dawna.

Nową funkcję, ogłosił dyrektor generalny Mety Mark Zuckerberg we wpisie na Facebooku i na swoim kanale na Instagramie. Dzięki udostępnianiu ekranu można wyświetlać dokumenty, zdjęcia, a nawet kontakty dostępne w rozmowach wideo.

Po raz pierwszy opcja została udostępniona dla niektórych testerów wersji beta na Androida pod koniec maja tego roku. Aby skorzystać z opcji udostępniania ekranu w WhatsAppie, wystarczy dotknąć lub kliknąć ikonę „Udostępnij”. Użytkownicy mogą wybierać między udostępnianiem określonej aplikacji lub całego ekranu. Działa podobnie jak udostępnianie ekranu na typowych platformach do wideokonferencji, takich jak Google Meet czy Zoom.

Funkcja udostępniania ekranu w WhatsAppie zaczęła się stopniowo pojawiać w aplikacjach mobilnych pod systemami Android, iOS i w aplikacji desktopowej pod Windowsem. Oznacza to, że możesz nie zobaczyć tej funkcji od razu, ale wkrótce powinna być dostępna dla wszystkich.

Oprócz udostępniania ekranu, WhatsApp uruchomił obsługę połączeń wideo w trybie poziomym, aby zapewnić szersze i bardziej wciągające wrażenia wizualne w porównaniu z istniejącym trybem portretowym. Wsparcie dla trybu poziomego może być również przydatne podczas korzystania z udostępniania ekranu na platformie.

Połączenia wideo są częścią WhatsAppa od ponad sześciu lat, ponieważ zadebiutowały na platformie dla wszystkich użytkowników w listopadzie 2016 roku. Niedawno WhatsApp wprowadził obsługę obrazu w obrazie dla połączeń wideo na urządzeniach z systemem iOS. WhatsApp umożliwił również udostępnianie błyskawicznych wiadomości wideo na czatach, ponieważ wideo jest kluczowym źródłem komunikacji dla wielu użytkowników.

Udostępnianie ekranu jest od jakiegoś czasu kluczową funkcją aplikacji do wideokonferencji, w tym tych skierowanych do konsumentów. Na przykład w 2021 roku firma Apple rozszerzyła swoją usługę FaceTime o funkcję SharePlay, która umożliwiła użytkownikom systemu iOS natywne udostępnianie ekranów. WhatsApp poszedł jeszcze dalej, rozszerzając tę funkcję na użytkowników Androida, iOS-a i komputerów stacjonarnych.

Aplikację WhatsApp pobierzesz bezpłatnie ze sklepów App Store i Google Play:

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: WhatsApp | TechCrunch