„i Ready O” to połączenie nieużywanego iPhone’a i analogowego radia

Analogowe radio i Ready O łączy w sobie wygląd retro i nowoczesność, dzięki ponownemu wykorzystaniu nieużywanego iPhone’a.

i Ready O - projekt analogowego radia retro z iPhone'em

Od pokoleń radio towarzyszy nam w codziennym życiu, od radioodbiorników, po smartfony. Przypomina nam radość z dostrojenia do ulubionej stacji radiowej, aby pozwolić muzyce wypełnić przestrzeń. Stacje radiowe, te z eteru czy internetowe w dalszym ciagu są jednym z uniwersalnych mediów, które bez większego zaangażowania mogą rozbrzmiewać przez cały dzień w salonie, samochodzie, czy podczas pracy. Radio ma wyjątkową moc przenoszenia nas wszystkich w różne czasy i miejsca, wywołując emocje, których nie da się dziś odtworzyć w naładowanym cyfrowo świecie.

Jednak projektant Mark Choi tchnął nowe życie staremu analogowemu radiu, łącząc nowoczesnego (ale już nieużywanego) iPhone’a 4 lub iPhone’a 5 z retro radioodbiornikiem – a efekt jest wyjątkowo uroczy.

Projekt został nazwany i Ready O (wymawiane jak „ajrejdio”). Ten nowatorski pomysł projektowy wypełnia lukę między analogowym urokiem a nową erą cyfrową, umieszczając iPhone’a w analogowym radioodbiorniku. Chociaż projekt jest odzwierciedleniem miłości projektanta do radia, w pewnym sensie odnosi się również do rosnącego problemu odpadów elektronicznych. To trwałe rozwiązanie umożliwia ponowne wykorzystanie nieużywanego iPhone’a jako w pełni funkcjonalnego radia.

i Ready O zapewnia płynne połączenie tradycyjnej funkcjonalności radia z wygodą aplikacji na smartfony, których można używać do słuchania i dostrajania stacji radiowych z całego świata. Umożliwia przewijanie na ekranie dotykowym iPhone’a lub dostrajanie w tradycyjny sposób za pomocą okrągłych obrotowych przycisków z boku. Regulowany uchwyt można ustawić pod różnymi kątami, aby radio iPhone mogło być używane w orientacji pionowej lub poziomej.

W ciągle rozwijającym się świecie technologicznym, w którym telewizory przeszły przez lata niezwykłą transformację, otrzymując niezwykle wysoką rozdzielczość, inteligentne możliwości i usługi przesyłania strumieniowego, radiu udało się zachować swój analogowy urok.

Podczas gdy prostota i nostalgia sprawiają, że radio jest tak ujmujące nawet dzisiaj, tak subtelne połączenie jest zarówno trwałym, jak i czarującym pomysłem dla każdego fana radia, takiego jak ja.

i Ready O - projekt analogowego radia retro z iPhone'em

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Mark Choi | Yanko Design