Netflix planuje dodać 40 nowych gier w 2023 roku

Biblioteka gier mobilnych w Netflix Gry powiększy się o 40 nowych tytułów w tym roku – seria „Monument Valley” dopiero w 2024 roku, ale będzie kolejna kontynuacja.

Netflix Games - nowości (marzec 2023)

Minął już ponad rok, odkąd po raz pierwszy udostępniono gry w serwisie Netflix, aby zapewnić użytkownikom jeszcze więcej rozrywki w ramach tego samego abonamentu. W tym czasie dodano 55 gry, kolejne 40 zostaną udostępnione jeszcze w tym roku, a nad 70 serwis pracuje razem ze swoimi partnerami. Oprócz tego w wewnętrznych studiach Netfliksa powstaje obecnie 16 gier. Kolekcja gier ma obejmować różne formaty i gatunki.

Przeczytaj też: „Laya’s Horizon” od Snowmana pojawi się w Netflix Games

W tym roku Netflix zamierza nadal rozszerzać swoje portfolio — a to oznacza nowe gry co miesiąc. Dzięki współpracy z najlepszymi studiami na świecie gigant streamingu udostępni użytkownikom serwisu niezależne produkcje, nagradzane hity, gry RPG, przygodówki z narracją, łamigłówki i wiele innych gier.

Jedną z najczęściej wybieranych gier jest Too Hot to Handle: Love is a Game oparta na głośnym programie randkowym Too Hot to Handle. Tytuł ten zdobył popularność tuż po premierze, która zbiegła się z premierą 4. sezonu programu, a dzięki udostępnianym co tydzień nowym odcinkom w grze zainteresowanie graczy utrzymywało się przez cały okres emisji.

Jeszcze w tym roku Netflix udostępni — znów we współpracy z Nanobit — kolejną grę z serii Too Hot to Handle.

W styczniu opublikowano grę Valiant Hearts: Coming Home — pierwszą z trzech gier opracowanych przez Ubisoft dla użytkowników Netfliksa. Już 18 kwietnia 2023 roku udostępniona zostanie druga z tej serii gra pt. Mighty Quest: Rogue Palace – typu rogue-lite, osadzoną w zwariowanym uniwersum, które niektórzy gracze pamiętają z The Mighty Quest for Epic Loot.

Gra z ulepszoną formułą, bardziej rozbudowaną narracją i zaktualizowaną, pełną szalonej akcji rozgrywką ma dostarczyć użytkownikom niezapomnianych wrażeń.

W przyszłym roku na Netflix pojawi się fantastyczna i atrakcyjna wizualnie seria studia ustwo Monument Valley, na początek Monument Valley 1 i Monument Valley 2. Te nagradzane, wzruszające opowieści są równie zachwycające co zagmatwane.

Super Evil Megacorp (Vainglory, Catalyst Black) rozpoczęła razem z serwisem Netflix pierwszy etap prac nad wyjątkową grą na podstawie tytułu Netflixa, który czeka na premierę. Więcej informacji na ten temat poznamy jeszcze w tym roku.

Monument Valley w Netflix Games - zapowiedź

Aby dowiedzieć się, w które gry możesz zagrać już teraz albo w bardzo bliskiej przyszłości, zapoznaj się z tytułami dodanymi do kolekcji gier Netflix w marcu:

„Highwater” (już dostępna)

Nastąpił koniec świata. Najbogatsi chcą ponoć lecieć na Marsa. Eksploruj zalaną planetę, odkrywaj wyspy i zdobywaj sojuszników. Czy uciekniesz w porę? W trakcie straszliwej katastrofy klimatycznej zalany region Hightower stał się jedyną bezpieczną strefą między dwoma suchymi obszarami: niemal całkowicie wyniszczoną strefą wojny i umocnionym miastem Alphaville, za murami którego żyją najbogatsi. Krążą plotki, że planują ucieczkę na Marsa.

Przemierzaj zatopiony świat łodzią, zabieraj na pokład przyjaciół, walcz z powstańcami, kradnij jedzenie i spróbuj się dowiedzieć, czy pogłoski są prawdziwe. Czy zdołasz dostać się na rakietę w tej nastrojowej grze przygodowej kładącej duży nacisk na fabułę? Gra dostępna wyłącznie dla użytkowników Netflix.

„Terra Nil” (premiera 28 marca)

W tej spokojnej grze o rozbiórce miast przekształcisz martwe otoczenie w tętniący życiem ekosystem. Zasadź rozległe lasy oraz oczyść glebę i oceany, aby przeistoczyć wyniszczone środowisko w przyrodniczy raj. Zamień jałową ziemię w żyzne polany i stwórz idealny habitat do zamieszkania przez zwierzynę.

Następnie zrecykluj swoje budynki i nie pozostaw żadnego śladu swojej obecności. Generowane proceduralnie krajobrazy sprawiają, że żadna rozgrywka „Terra Nil” nie będzie wyglądać tak samo. Zaplanuj swoje konstrukcje, biorąc pod uwagę losowy, trudny i nieprzewidywalny teren zawierający kręte rzeki, góry, niziny i oceany.

Wycisz się: bujne, ręcznie malowane otoczenie, relaksująca muzyka i nastrojowa ambientowa ścieżka dźwiękowa sprawiają, że rozgrywka staje się spokojnym, medytatywnym doświadczeniem. Po zakończeniu gry skorzystaj z trybu Doceniania, aby móc cieszyć się naturalnym pięknem odtworzonego ekosystemu. Gra na urządzenia przenośne dostępna tylko w serwisie Netflix.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Netflix Polska