„Oxenfree” jest już dostępny jako gra Netflixa

Nacisk Netflixa na gry jest kontynuowany dzięki kilku zapowiedziom podczas wydarzenia Tudum – między innymi „Oxenfree”.

Gra mobilna „Oxenfree” w serwisie Netflix Gry

Kolejna gra niezależna jest już dostępna w serwisie Netflix. Podczas wczorajszego wydarzenia Tudum Netflix ogłosił, że nadprzyrodzony thriller Oxenfree, który po raz pierwszy pojawił się w 2016 roku, jest teraz dostępny za pośrednictwem raczkującej usługi gier serwisu. Wersja Oxenfree od Netfliksa jest dostępna do bezpłatnego pobrania dla subskrybentów zarówno na urządzenia z systemami iOS, jak i Androida, i obsługuje napisy w ponad 30 językach – gra powinna sukcesywnie pojawiać się w aplikacji u kolejnych użytkowników.

Netflix stale dodaje doskonałe gry, takie jak Into the Breach, Before Your Eyes i Lucky Luna do swojej oferty gier mobilnych, ale Oxenfree jest szczególnie godny uwagi, ponieważ Netflix przejął swojego programistę, Night School Studio, w zeszłym roku. Oxenfree również dobrze pasuje do Netflixa, skupiając się na opowiadaniu historii i klimacie, który spodoba się fanom Stranger Things. Trwają również prace nad kontynuacją.

Netflix ogłosił także inne dwie gry, które zadebiutują 27 września: Spongebob: Get Cooking oraz Desta: The Memories Between, których autorem jest studio Monument Valley Ustwo. Inne gry wymienione jako „wkrótce” obejmują mobilną wersję uznanej Kentucky Route Zero i grę do pieczenia opartą na serialu Nailed It.

Netflix rozpoczął swoją przygodę z grami pod koniec zeszłego roku, uruchamiając usługę Netflix Gry (netflix Games) w swojej aplikacji dla użytkowników posiadających wykupioną subskrypcję.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Netflix | The Verge