Po pół roku od startu Czat Bing pojawi się w Safari i Chromie

Po sześciu miesiącach od uruchomienia aplikacji AI podobnej do ChatGPT, Microsoft ogłosił, że „wkrótce” wprowadzi tę technologię do przeglądarek takich jak Safari i Chrome.

Czat Big w przeglądarkach Chrome i Safari - ikony

Czat w wyszukiwarce Bing, oparty na sztucznej inteligencji, miał trochę problemów i był krytykowany zaraz po uruchomieniu, na początku tego roku, ale Microsoft pokazał, że zamierza dalej rozwijać z powodzeniem tę technologię. Czat AI pojawił się najpierw w aplikacji Bing i przeglądarce Microsoft Edge, potem szybko rozprzestrzenił się na Office 365, a teraz technologia naturalnie obsługiwana będzie w konkurencyjnych przeglądarkach internetowych.

Zobacz też: Czat Bing niedługo będzie działał także w Safari i Chromie

„[Jesteśmy] podekscytowani mogąc ogłosić, że już wkrótce możesz zacząć korzystać z nowej wersji wyszukiwarki Bing opartej na sztucznej inteligencji w przeglądarkach innych firm w internecie i na urządzeniach mobilnych” — informuje Microsoft w swoim wpisie na blogu. „Następny krok w tej podróży pozwala firmie Bing zaprezentować niesamowitą wartość zbiorczych odpowiedzi, tworzenia obrazów i nie tylko szerszemu gronu ludzi”.

Microsoft nadal chce „zachęcać do korzystania z Binga w przeglądarce Microsoft Edge” zamiast „preferowanej przeglądarki”. W konsekwencji lekko ogranicza swoje możliwości u rywali.

„Dzięki Edge odblokujesz dłuższe rozmowy, historię czatów i więcej funkcji Binga wbudowanych bezpośrednio w przeglądarkę” – kontynuuje.

Nowe ogłoszenie jest częścią obchodów przez Microsoft sześciomiesięcznej rocznicy uruchomienia funkcji sztucznej inteligencji w Bingu. Firma opublikowała również wideo na YouTubie, w której ujawniono, że w ciągu tych minionych miesięcy wysłano do Binga ponad miliard zapytań.

„Chociaż jesteśmy podekscytowani postępem z tych pierwszych sześciu miesięcy”, informuje Microsoft, „jesteśmy jeszcze bardziej podekscytowani tym, co ma nadejść w ciągu następnych sześciu miesięcy!”

Niezależnie mówi się, że Apple stworzyło własną aplikację ChatGPT, ale wyłącznie do użytku wewnętrznego. Firma oczywiście od wielu lat wykorzystuje sztuczną inteligencję w postaci uczenia maszynowego.

Aplikację Bing pobierzesz na urządzenia z systemami iOS i Android:

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Microsoft Bing Blogs | Apple Insider