Stacja „Odkrycia” podpowie Ci nowe utwory w Apple Music

Nowa stacja „Odkrycia” w Apple Music podpowie wyselekcjonowany wybór utworów opartych na tym, czego słuchałeś, ale nie słyszałeś wcześniej.

Stacja radiowa użytkownika Apple Music – Odkrycia
Stacja radiowa użytkownika Apple Music – Odkrycia

Serwis streamingowy Apple Music ma nową stację, która ma pomóc Ci znaleźć utwory, które mogą Ci się spodobać. Stacja Odkrycia (Discovery Station) pozwala na odtwarzanie wyselekcjonowanych utworów muzycznych opartą na tym, czego ostatnio słuchałeś, ale nie dodałeś do swojej biblioteki ani nie słyszałeś wcześniej. Jednym słowem, jest to automatycznie tworzona dynamiczna playlista oparta na algorytmie historii odsłuchów użytkownika.

Zobacz też: „Apple Music Classical” teraz także na Androida

Chociaż firma Apple oficjalnie nie ogłosiła stacji Odkrycia, jest ona obecnie dostępna w aplikacjach mobilnych, na komputerach stacjonarnych i w przeglądarkach internetowych serwisu Apple Music dla większości użytkowników.

Możesz znaleźć tę opcję, przechodząc do sekcji Słuchaj, a następnie zaglądając pod sekcję Stacje dla Ciebie. Stacja Odkrycia wyświetlana jest obok Stacja użytkownika [imię i nazwisko], która odtwarza losowo wybrane utwory, które już masz dodane do swojej biblioteki. Można ją traktować jako internetową stację radiową opartą o Twój gust muzyczny.

Stacja Odkrycia rzeczywiście jest powiązana z gustem muzycznym, opartym na wcześniej odtwarzanych utworach i wybiera te piosenki, których nie mamy dodanych do biblioteki czy playlist. Polecana muzyka ze stacji Odkrycia z pewnością spodoba się osobom, które lubią być zaskakiwani, ale takimi utworami, które mogą im się spodobać.

Stacje dla Ciebie w Apple Music
Stacje dla Ciebie w Apple Music

Tak czy inaczej, ta nowa stacja powinna przynajmniej pomóc firmie Apple dogonić playlistę Spotify Discover Weekly, która algorytmicznie udostępnia użytkownikom co tydzień partię polecanych utworów.

Stacja „Odkrycia” w Apple Music
Stacja „Odkrycia” w Apple Music

Aplikację mobilną Apple Music można pobrać na urządzenia z systemami iOS i Android:

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Apple Music | The Verge