Czat Bing niedługo będzie działał także w Safari i Chromie

Oparty o sztuczną inteligencję Czat Bing firmy Microsoft wkrótce będzie można uruchomić także w innych przeglądarkach, tymczasem pojawił się tryb ciemny czata.

Czat Big w przeglądarkach Chrome i Safari - ikony

Chatbot AI firmy Bing jest stopniowo wdrażany w przeglądarkach Google Chrome i Safari. Firma Microsoft testuje umożliwienie użytkownikom obu przeglądarek dostępu do tego narzędzia. W tym momencie można korzystać z Czata Bing w przeglądarce Edge, lub innych przeglądarkach zmieniając w ustawieniach Agenta użytkownika przeglądarki na Edge. Microsft póki co ograniczył dostęp do ChatGPT Bing w przeglądarkach internetowych Chrome Google’a i Safari Apple’a, tylko do testowych użytkowników. Po zakończeniu testów firma udostępni narzędzie dla wszystkich korzystających z tych przeglądarek.

Co ciekawe osobiście Czat Bing Chat w Chromie, ale nie w Safari, ale niektórzy widzą w Safari ale nie w Chromie. Wygląda na to, że istnieją pewne ograniczenia w korzystaniu z Bing Chat w Chromie i Safari. Po pierwsze, możesz wpisać tylko monity o długości 2000 słów, w przeciwieństwie do limitu 4000 słów, który otrzymujesz podczas korzystania z Bing Chat na Edge’u.

Twoja rozmowa z chatbotem również zostanie zresetowana po pięciu turach zamiast po 30, i co ważne zobaczysz irytujące wyskakujące okienka, które proszą o pobranie Edge’a.

Oprócz szerszego wdrożenia w różnych przeglądarkach, Microsoft wprowadził również tryb ciemny dla Czata Bing. Możesz przejść do trybu ciemnego, wybierając menu hamburgerowe w prawym górnym rogu czatu Bing, a następnie naciskając Wygląd Ciemny lub Domyślny dla systemu. Wygląda jednak na to, że nie zostało to w pełni wprowadzone, bo nie wszyscy widzą tę opcję.

Tryb ciemny Czat Bing
Tryb ciemny Czat Bing (Ustawienia)

Do tej pory Microsoft udostępniał swojego chatbota tylko na Edge’u, co było dość niewygodne, jeśli chciałeś uzyskać dostęp do narzędzia w innych przeglądarkach. I chociaż możesz używać chatbota Google Bard w przeglądarkach innych niż Chrome, zobaczysz monity o porównanie swoich odpowiedzi z Bing podczas korzystania z Barda na Edge’u.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: The Verge