Microsoft wprowadzi ChatGPT do wyszukiwarki Bing

Po ujawnieniu Bard przez Google, Microsoft potwierdza wydarzenie z 7 lutego 2023 roku podczas którego zapowie integrację Bing z ChatGPT.

Ikona Microsoft Bing

Microsoft zapowiedział wydarzenie na 7 lutego 2023 roku, podczas którego zaprezentuje „postępy w kilku ekscytujących projektach”, a infuzja ChatGPT firmy Bing ma znaleźć się wśród udostępnionych aktualizacji. Dyrektor generalna Satya Nadella „podzieli się postępami w kilku ekscytujących projektach”. The Verge zauważa, że zaproszenia na wydarzenie zostały wysłane po raz pierwszy w zeszłym tygodniu na wydarzenia osobiste, ale Microsoft właśnie ogłosił oficjalne ogłoszenie dzisiaj. Wydarzenie nie będzie transmitowane na żywo.

Dzieje się to zaledwie kilka chwil po tym, jak Google publicznie ujawnił Bard – sztuczną inteligencję, która integruje się z wyszukiwarką i może wyświetlać informacje w stylu chatbota.

W dużej mierze oczekiwana i pozornie potwierdzona, biorąc pod uwagę czas, jest integracja wyszukiwarki Microsoft Bing z ChatGPT. W ciągu ostatnich kilku lat Microsoft dużo zainwestował w OpenAI, firmę stojącą za ChatGPT, i podobno od jakiegoś czasu pracuje nad integracją technologii ChatGPT z Bingiem.

Zaledwie w zeszłym tygodniu wielu użytkowników widziało, jak Microsoft Bing został przez krótki czas zaktualizowany o funkcjonalność ChatGPT, umożliwiając wyszukiwanie za pośrednictwem okna czatu, podczas gdy źródła były cytowane, a informacje były przekazywane w stylu chatbota.

Wygląda bardzo podobnie do tego, co pokazało dzisiaj Google. Ta krótka zapowiedź mocno sugerowała, że podobnie jak Google, Microsoft może początkowo ograniczyć dostęp do tej ulepszonej przez sztuczną inteligencję wersji Bing.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: The Verge