Chatbot Bing tworzy obrazy za pomocą DALL-E

Twórca obrazów firmy Microsoft to produkt ułatwiający użytkownikom generowanie obrazów sztucznej inteligencji za pomocą biblioteki DALL-E.

Twórca obrazów (Bing Image Creator) w wyszukiwarce Bing
Twórca obrazów (Bing Image Creator) w wyszukiwarce Bing

Po wyświetleniu monitu tekstowego sztuczna inteligencja Microsoftu wygeneruje zestaw obrazów pasujących do tego monitu. Funkcja Twórca obrazów (Bing Image Creator) dostępna została dodana do chatbota (w wersji anglojęzycznej) oraz za pomocą przeglądarki. Kreator obrazów oparty na sztucznej inteligencji dodawany jest stopniowo do wyszukiwarki Bing. Jest oparty na „zaawansowanej wersji” modelu DALL-E OpenAI i pozwoli użytkownikom Binga tworzyć obrazy, po prostu pisząc to, co chcą wygenerować.

Zobacz też: Sztuczna inteligencja tak sobie wyobraża humanoidalną formę ChatGPT

Dla osób korzystających z wersji zapoznawczej Binga, Bing Image Creator będzie w pełni zintegrowany z czatem Bing, początkowo w trybie kreatywnym. Wpisując opis obrazu, podając dodatkowy kontekst, taki jak lokalizacja lub czynność, oraz wybierając styl graficzny, Twórca obrazów (Image Creator) wygeneruje obraz z własnej wyobraźni.

wyjaśnia Yusuf Mehdi, szef marketingu konsumenckiego w firmie Microsoft

Microsoft wprowadza również ten Bing Image Creator do swojej przeglądarki Edge. Na pasku bocznym Edge’a pojawi się nowa ikona, która umożliwia tworzenie obrazów w monicie wprowadzania tekstu. Microsoft ogranicza Twórcę obrazu do trybu kreatywnego w Bing i planuje zoptymalizować jego działanie w czatach wieloturowych.

„Początkowo program Twórca obrazów będzie dostępny tylko w trybie kreatywnym czatu Bing, a naszym zamiarem jest udostępnienie go w zrównoważonym i precyzyjnym trybie w miarę upływu czasu” — powiedział Mehdi.

Chatbot Bing może generować dla Ciebie obrazy

Bing ma trzy tryby odpowiedzi: kreatywny, zrównoważony i precyzyjny. Tryb kreatywny obejmuje odpowiedzi, które są „oryginalne i pomysłowe”, podczas gdy tryb precyzyjny preferuje dokładność i trafność w celu uzyskania bardziej rzeczowych i zwięzłych odpowiedzi. Microsoft najwyraźniej jest bardziej ostrożny z funkcją tworzenia obrazów po tym, jak niegrzeczne odpowiedzi Binga trafiły na pierwsze strony gazet w zeszłym miesiącu.

Twórca obrazów — Bing Microsoft
Twórca obrazów — Bing Microsoft

Jeśli nie korzystasz z nowej wersji zapoznawczej usługi Bing, możesz uzyskać dostęp do narzędzia Twórca obrazów (Bing Image Creator) pod adresem bing.com/create w celu zamiany tekstu na obraz w języku angielskim. Strona i podpowiedzi dostępne sa w języku polskim, ale Twórca obrazów nie obsługuje jeszcze naszego języka – biorąc pod uwagę wskazów, wkrótce może się to zmienić.

Microsoft twierdzi, że z czasem doda obsługę większej liczby języków. Użytkownicy wersji zapoznawczej Binga będą mogli uzyskać dostęp do kreatora obrazów w zwykłym oknie chatbota lub za pośrednictwem przeglądarki Microsoft Edge.

Tak Twórca obrazów Bing wyobraża sobie człowieka w 2150 roku
Tak Twórca obrazów Bing wyobraża sobie człowieka w 2150 roku | Bing Image Creator | obrazy utworzone za pomocą sztucznej inteligencji

Szybkie skupienie się firmy Microsoft na wprowadzaniu funkcji zamiany tekstu na obraz opartych na sztucznej inteligencji do Binga może nauczyć wyszukiwarkę do generowania „złych” obrazów. Eksperci ostrzegają przed systemami przekształcania tekstu w obrazy, tworzące obrazy, które mogą być wykorzystywane do celów propagandowych, nękania, dezinformacji i nie tylko.

Microsoft twierdzi, że posiada zabezpieczenia przed wszelkimi nadużyciami. „Zapewniliśmy, że zabezpieczenia OpenAI oraz dodatkowa ochrona zostały włączone do Twórcy obrazów” — mówi Mehdi. „Na przykład wprowadziliśmy kontrole, które mają na celu ograniczenie generowania szkodliwych lub niebezpiecznych obrazów. Gdy nasz system wykryje, że monit może wygenerować potencjalnie szkodliwy obraz, blokuje go i ostrzega użytkownika”.

Nowy gatunek zwierzęcia z 3050 roku stworzony przez Twórcę obrazów Bing
Nowy gatunek zwierzęcia z 3050 roku stworzony przez Twórcę obrazów Bing | obrazy utworzone za pomocą sztucznej inteligencji

Oprócz nowego kreatora obrazów firma Microsoft udostępnia wszystkim użytkownikom funkcje Stories i Knowledge Cards 2.0 usługi Bing. Historie oferują fragment informacji z obrazami i krótkimi filmami, podczas gdy najnowsze karty wiedzy Bing oparte na sztucznej inteligencji podkreślają kluczowe informacje.

Jak korzystać z generatora Twórca obrazów firmy Microsoft?

Aby korzystać z nowej usługi załóż konto Microsoft lub zaloguj się na istniejące konto Microsoft. Nowi użytkownicy otrzymują 25 ulepszonych generacji dla usługi Twórcy obrazów. Wpisz dowolny opis tekstowy, jaki przyjdzie Ci do głowy, aby wygenerować zestaw obrazów AI.

Nie ma listy oczekujących ani odgórnych kosztów. Obrazy generowane przez sztuczną inteligencję są dostępne dla wszystkich, aby każdy mógł przekształcić swoje pomysły w obrazy.

Wskazówki Twórcy obrazów Bing Microsoftu (w języku polskim) podczas generowania obrazów przez sztuczną inteligencję
Wskazówki Twórcy obrazów Bing Microsoftu (w języku polskim) podczas generowania obrazów przez sztuczną inteligencję

Usługa Image Creator różni się od wyszukiwania obrazów w usłudze Bing.To działa najlepiej, gdy wyrażasz się w sposób bardzo opisowy. Wykaż się kreatywnością i dodawaj szczegóły takie jak przymiotniki, lokalizacje, a nawet style artystyczne takie jak „sztuka cyfrowa” i „fotorealistyczny”.

Oto przykład: zamiast monitu tekstowego o treści „stworzenie”, spróbuj przesłać monit o treści „puchate stworzenie w okularach przeciwsłonecznych, grafika cyfrowa”.

Obrazy utworzone z apomocą sztucznej inteligencji | Twórca obrazów Bing Microsoft
Obrazy utworzone za pomocą sztucznej inteligencji | Twórca obrazów Bing Microsoft

Po wyczerpaniu ulepszeń możesz skorzystać z programu Microsoft Rewards, aby zrealizować dodatkowe ulepszenia i cieszyć się krótszym czasem przetwarzania. Gdy w usłudze Twórcy obrazów wyczerpią się ulepszenia, wyświetli się przypomnienie o możliwości zrealizowania punktów programu Microsoft Rewards w celu uzyskania dodatkowych ulepszeń.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Microsoft | The Verge