Apple chce by wszystko mogło być pilotem do telewizora

Wizja Apple 'a dotycząca telewizji oznacza, że nigdy nie będziesz musiał szukać pilota, ponieważ dowolna rzecz ma wystarczyć.

Pilot Apple - patent

Brzmi to jak żart, ale w przyszłości, jeśli chcesz zwiększyć głośność w zestawie Apple TV 4K, będziesz mógł pomachać ręką, kijem bejsbolowym lub dowolnym przedmiotem leżącym wokół ciebie, aby wykonać odpowiednią akcję. Do tej pory mówiło się, że wszystko jest lepsze niż Siri Remote. Apple wzięło to sobie do serca i w nowo ujawnionym zgłoszeniu patentowym ma na celu umożliwienie używania czegokolwiek do sterowania urządzeniem. Wystarczyć ma cokolwiek!

Zobacz też: Pilot „B519” do Apple TV, to alternatywna wersja do standardowego pilota

Dosłownie można powiedzieć telewizorowi, że trzymany w dłoni kij bejsbolowy jest pilotem do regulacji głośności. Apple ma więcej w zamyśle zastosowań, z których niektóre przypominają gesty używane przez Apple Vision Pro, i ma osobny, bardziej znany rodzaj wniosku patentowego dotyczącego sterowania urządzeniami.

Ale „Urządzenia i metody sterowania urządzeniami elektronicznymi lub systemami z obiektami fizycznymi” szczegółowo opisują machanie dowolnym obiektem w celu sterowania telewizorem. Zwraca również uwagę, że przedmiot ten nie musi być zwykłym pilotem.

„Obiekt fizyczny, którego użytkownik chce użyć do sterowania urządzeniem elektronicznym”, informuje Apple, „opcjonalnie nie zawiera obwodów elektronicznych i/lub obwodów komunikacyjnych, za pomocą których można komunikować się z urządzeniem elektronicznym… (np. telewizorem). „

„W niektórych przykładach”, kontynuuje Apple, „dane wejściowe odbierane przez urządzenie elektroniczne… w celu sterowania odpowiednim urządzeniem elektronicznym za pomocą obiektu fizycznego obejmują z góry określony gest/ruch… głos i/lub spojrzenie”.

Musisz jednak powiedzieć swojemu telewizorowi, czego chcesz używać jako pilota

Niektóre z nich zaczynają brzmieć jak Vision Pro, ponieważ opisują: „urządzenie elektroniczne wykrywa również, że uwaga użytkownika jest obecnie skierowana na obiekt A”. Ale podstawowym przykładem wielokrotnie powtarzanym we wniosku patentowym jest telewizor.

Pilot Apple - patent

Istnieje rozróżnienie między obiektami, które Apple TV 4K rozpoznaje jako pilota, a obiektami, które użytkownik musi określić. To rozróżnienie nie jest jednak jasne i może po prostu oznaczać, że użytkownicy muszą nauczyć swój telewizor obsługi dowolnego przedmiotu, z wyjątkiem zwykłego pilota.

Bardziej przyjazne gesty

Jeśli pierwszy wniosek patentowy Apple’a ostatecznie oznacza, że nie można rzucać rzeczami w telewizor, gdy głosowanie idzie w złym kierunku w jakimś reality show, jest drugi wniosek patentowy. Jest o wiele bardziej sensowny, zatytułowany „System i metoda sterowania urządzeniami za pomocą gestów ruchu”.

Opiera się na tej samej zasadzie, którą Apple opisuje jako „potrzebę urządzeń elektronicznych, które zapewniają wydajne metody kontrolowania urządzeń (np. tego samego urządzenia lub innych urządzeń).

„Takie techniki mogą zmniejszyć obciążenie poznawcze użytkownika korzystającego z takich urządzeń” — kontynuuje Apple. „Co więcej, takie techniki mogą zmniejszyć moc procesora i baterii, które w innym przypadku byłyby marnowane na nadmiarowe dane wprowadzane przez użytkownika”.

Pilot Apple - patent

Na sześćdziesięciu stronach diagramów i przykładowych ilustracji Apple prezentuje fizyczne gesty, którymi można byłoby realistycznie sterować odtwarzaniem Apple Music.

Jest więc na przykład podnoszenie lub opuszczanie ręki w celu zmiany regulacji głośności. Lub przyciśnięcie dłonią prawej ręki do lewej piersi może oznaczać, że chcesz przejść z powrotem do poprzedniego utworu.

W przeciwieństwie do pierwszego wniosku patentowego, w którym wszystko jest dozwolone, w tym wydaje się, że użytkownik musiałby nosić zegarek Apple Watch. Tak naprawdę jest to wykrywanie ruchu zegarka, a nie ruchów dłoni osoby.

Może Cie zainteresować tez: Pasek Apple Watcha być może zmieni kolor w zależności od tego, co nosisz?

Tak czy inaczej, zgłoszenie patentowe zawiera jeden rysunek, który rozpoznałyby telewizory na całym świecie. Rysunek przedstawia osobę powoli obracającą dłoń z wyciągniętym palcem – uniwersalny znak „zawiń to”, gdy zbliża się koniec pokazu.

Należy pamiętać, że samo złożenie przez Apple wniosków patentowych nie musi oznaczać, że jakikolwiek konkretny produkt zostanie wypuszczony. Jest to szczególnie prawdziwe w tym przypadku, ponieważ już dobry Siri Remote jest ulepszany, a nie zastępowany.

Nowe wersje tvOS i iOS będą zawierały sposób, który pomoże Ci znaleźć zagubionego Siri Remote.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Apple Insider | Apple