Pilot „B519” do Apple TV, to alternatywna wersja do standardowego pilota

Wygląda na to, że odkryty pilot B519 do nowego Apple TV jest to alternatywa do Apple TV Remote, nad którym firma Apple współpracowała z firmami kablowymi.

Pilot B519 do Apple TV odkryty w tvOS 14.5 beta 6

Odkryty w tvOS 14.5 pilot B519 został prawdopodobnie zaprojektowany dla operatorów telewizji kablowych, stąd przycisk Guide (Przewodnik). Może nie być sprzedawany bezpośrednio przez Apple’a, ale mimo wszystko został zaprojektowany w kooperacji i będzie dystrybuowany przez Universal Electronics. Pogłoski o nowym pilocie Apple TV Remote istnieją już od jakiegoś czasu, a odnalezione właśnie dowody, mogą wskazywać na dodatkowe akcesorium do urządzenia Apple’a. Serwis 9to5Mac zdobył obraz z tvOS 14.5 beta 6 przedstawiający nowego pilota, który jest wewnętrznie identyfikowany jako B519.

Jak widać na obrazku, ten alternatywny pilot będzie zupełnie inny niż Siri Remote, który jest w zasadzie ultracienkim pilotem wykonanym z aluminium i szkła, z kilkoma przyciskami i powierzchnią dotykową. Uniwersalny pilot będzie miał więcej przycisków, a także kółko nawigacyjne podobne do pierwszego pilota Apple TV.

Dostępne są tam także nowe przyciski do pomijania kanałów, wyciszania telewizora, otwierania przewodnika po kanałach, a także przycisk włączania/wyłączania. Nowy pilot wygląda również na znacznie większy niż Siri Remote dołączony do obecnych generacji Apple TV.

Chociaż jest to zdecydowanie nowy pilot opracowywany także przez Apple’a, może nie zastąpić pilota Siri Remote. Jak sugeruje iGeneration, Apple podobno pracuje nad zaoferowaniem nowego pilota Apple TV Remote dla klientów sieci kablowych. Może to oznaczać, że Apple TV będzie nadal dostarczany z pilotem Siri Remote zawartym w pudełku, a Apple dostarczy alternatywnego pilota dla sieci kablowych, które sprzedają Apple TV swoim klientom.

Dlatego także firma Apple zaktualizowała kody tvOS 14.5, dodając odniesienia do nowego pilota z „środkowym przyciskiem” i może zostanie oficjalnie wydany w nadchodzących tygodniach.

Niestety, te doniesienia powodują również wstrzymanie plotek o Apple TV następnej generacji, ponieważ wierzyliśmy, że nowy pilot będzie powiązany z nowym Apple TV – co nie wydaje się mieć miejsca.

źródło: Apple | 9TO5Google