Patent TouchID do pilota Apple TV

Dzięki TouchID w pilocie, urządzenie będzie wiedziało, który członek rodziny ogląda telewizję.

Czujnik TouchID w pilocie do Apple TV
Nowy ulepszony Apple TV może nadejść już tej jesieni. Apple może zdecydować się na zastosowanie czytnika liniii papilarnych TouchID w pilocie do najnowszej generacji urządzenia Apple TV. Dzisiaj firma Apple wysłała zgłoszenie patentowe z zastosowaniem takiego właśnie rozwiązania.

W przeciwieństwie do iPhone’a i iPada, patent na zastosowanie czujnika nie dotyczy odblokowywania urządzenia, ale do rozpoznawania użytkownika oglądającego telewizję. Dzięki rozpoznawaniu posiadacza odcisku palca urządzenie miałoby dostosowywać ustawienia urządzenia do danego użytkownika. Ustawienia głośności, jasność ekranu, czy ulubione kanały telewizyjne.

Przycisk TouchID może stać się najważniejszym elementem w Apple TV.

TouchID stanie się kołem naszej ery?

TouchID patent na wykorzystanie do zastosowania w IoT

W innych sytuacjach, taka funkcjonalność TouchID może być również używany do dostępu do kanałów, które mogą wymagać podania hasła w celu uzyskania dostępu. Apple TV może stać się także centrum sterowania inteligentnymi urządzeniami w domu, alarmy, światło i inne urządzenia IoT (Internet of Things, Internet of Everything).

Czy czeka nas rewolucja w sterowaniu urządzeniami za pomocą jednego dotknięcia kciukiem? Czy TouchID na nowo zdefiniuje koło? Powoli spełnia się marzenie Steve’a Jobsa, którego marzeniem była prostota użytkowania przy zachowaniu zaawansowanych funkcji i technologii.

źródło: Patently Apple – Patent Reveals New Apple TV Remote with Touch ID Controller that Extends to Home Automation